Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz raidījumā dominē jautājumi par ēkas siltināšanas iespējām, materiālu izvēli un darba gaitu.

1.jautājums. 1937. gadā celta koka stāvbūve. Ap 2000.gadu ir veikts remonts: Ārsienas no iekšpuses siltinātas ar 10cm akmens vati un uzlikts rīģipsis, ārpuse ir apšūta tikai ar plāniem, dekoratīviem plastmasas dēļiem. Vai drīkst māju siltināt arī no ārpuses, neaiztiekot iekšpuses siltinājumu? Jāpiebilst, ka māja ātri atdziest.

2.jautājums. Koka stāvbūve, padomju gados celta no lietotiem, imprignētiem dzelzceļa gulšņiem, apmūrēta ar silikāta ķieģeļiem un apmesta. Starp gulšņiem un ķieģeli ir 7-8cm gaisa sprauga. Ēkas iekšpuse ir jāremontē, lai dabūtu prom aso, toksisko smaku esam nolēmuši no mājas iekšpuses visus gulšņus nomainīt. Mums iesaka tos nomainīt pret koka karkasu no 50x150mm brusām, kas no abām pusēm apšūts ar 22mm kokšķiedru plāksnēm, vidus aizpildīts ar ekovati. Ar ko aizpildīt gaisa spraugu? Ar ekovati? Vai šāds ārsienas biezums būs pietiekams un māja būs silta?

3.jautājums. Vēlējos noskaidrot Jūsu viedokli par ārsienas „pīrāgu” (iesūtītā attēla komentārs). Varbūt kokšķiedras plāksnes jāaizvieto ar vati un plēvi? Ja atstāj kokšķiedras plāksnes, vai tām jābūt impregnētām?

4. jautājums. Kā pareizi veidot ventilējamo fasādi, ja ir uzlikta fasādes vate un uzvilkta stiegrojošā java bez sieta? Vai nepieciešams likt arī vēja barjeras? Plānots, ka ventilējamā fasāde būs no koka apdares dēļiem.

5.jautājums. Plānota māja ar plakano jumtu. Paredzēto jumta „pīrāgu” pievienoju bildē (attēla komentārs). Varbūt ir kaut kas ko vajadzētu mainīt?

6.jautājums. Kādus risinājumus varētu ieteikt Līvanu mājai, lai savienojuma vietā neplaisātu griesti? Ir uzlikts siets un nošpaktelēti, bet vienalga plaisā.