Raidījumu klausieties audio pielikumā.  Šoreiz sniegsim atbildes uz šādiem jautājumiem.

1.jautājums. Ķieģeļu saimniecības ēka,  uz māla augsnes. Padomju gados  ielieta betona grīda. Ap 2000. gadu tā tika noflīzēta. Ziemā viss ir labi, bet vasarā grīda svīst. Jo karstāks laiks, jo slapjāka grīda. Telpas ir ļoti mitras. Tur kur kāda flīze no mitruma izkrīt, apkārtējās flīzes svīst mazāk. Vai ir iespēja izvēlēties kādu citu grīdas segumu, lai nerastos šis kondensāts? Negribētos kalt ārā veco betonu. Kā rīkoties?

2.jautājums. Gribu dzīvoklī ar ekoloģiskiem materiāliem nokrāsot griestus. Dzīvoklis atrodas hrušķovkas pēdējā stāvā. Dzelzsbetona pārklājuma paneļa griesti šobrīd aplīmēti ar dekoratīvajiem paneļiem. Kāda būtu darbu secība un kādus materiālus Jūs  ieteiktu?

3.jautājums. Vai mansarda jumtam, kuru iesākts siltināt ar 100mm minerālvati, kā nākamo 100mm siltinājuma slāni var likt kokšķiedras vati? Ar nolūku, lai varētu nelikt tvaika plēvi. Kopējais „pīrāgs”: bituma dakstiņi, OSB, gaisa šķirkārta, minerālā pretvēja plāksne, siltinājums 100mm minerālvate, siltinājums 100mm kokšķiedras vate, tvaika plēve, rīģipsis. Vai tvaika plēve ir nepieciešama?

4.jautājums. Ko darīt, ja ir uzlikta difūzijas membrāna zem skrūvēta metāla dakstiņa? Abas gaisa spraugas starp plēvi ir  vēdināmas. Lai nomainītu plēvi, ir jānoņem jumts, no iekšpuses konstrukcija to izdarīt neatļauj. Paredzēts siltināt ar ekovati vai beramo kokšķiedru vati.

5.jautājums. 50 gadus vecai 2 stāvu koka ēkai, kas apšūta ar baltajiem silikāta ķieģeļiem, ar akmens vati vēlos nosiltinātas aukstos bēniņus, atstājot veco siltinājumu (izdedžu, oļu, zāģu skaidu maisījums). Vai  nepieciešams, veidojot jauno siltinājuma slāni, likt plēvi virs vai zem akmens vates? Ja nepieciešams, tad kādu plēvi izmantot un cik biezu akmens vates slāni likt?

6.jautājums. Telpa ar betona grīdu, sienām un griestiem. Vēlamies ierīkot vannas istabu. Kā pareizi nosiltināt sienas? Doma ir šāda: pie sienām piestiprināt 5x5 koka latas, ielikt vati, tad plēvi un pieskrūvēt rīģipsi, apstrādāt ar hidroizolāciju. Vai viss ir pareizi?