Raidījumu klausies audio pielikumā. Šoreiz par šādiem jautājumiem:

 

1.jautājums. 1960. gados celtau ēku skāris  brants vai  līdzīga nelaime. Mitruma ietekmē bojāti 30% no pirmā stāva koka konstrukcijām. Kā glābt ēku?

2.jautājums. Par gāzbetona līmēšanu. Vai to var darīt ar putu līmi, vai labāk izvēlēties sauso līmi?

3.jautājums. Mājas pagrabā  trokšņo cirkulācijas sūknis, vibrē caurules. Ko darīt skaņas slāpēšanai?

4.jautājums. Vai terases sijas drīkst noklāt ar bitumu?

5.jautājums. Konsultāciju par mājas saglābšanu.  Māja, celta 1937 gadā,  laika,  drīzāk kara zobs ir radījis plaisu, kura iet vertikāli pa visu mājas fasādi. Jumta konstrukcija un sijas nav bojātas, līdz ar to jumts netek. Sienas ir 50cm biezas, mūrētas no sarkanajiem ķieģeļiem. Pēdējo 10 gadu laikā mājā nav apdzīvota. Lielākā rūpe ir šī plaisa. Kā  to “ salabot”.  Vai var būt tā, ka māja   sadalīsies?

6.jautājums. Ar ko varētu apstrādāt betonētu izvirzījumu, lai nesūktos mitrums sienā un pamatos. Pamati siltināti ar 5cm putuplastu. Starp putuplastu un bruģi ģeomembrāna. Māja ir guļbūve,  to paredzēts siltināt. Pirmais vainags aizstāts ar samūrētiem ķieģeļiem.

7.jautājums. Dzīvojamās mājas jaunbūve. Koka karkasa-statņu sienas no ārpuses apšūtas ar 12mm egles saplāksni, to paredzēts no ārpuses apšūt ar 12mm pretvēja kokšķiedras plātni un  25 mm fibrolītu  un uz tā veidot apmetumu. Sienu karkasu bija paredzēts, atbilstoši Latvijas Būvnormatīviem, siltināt ar ekovati kas tiks nosegta ar 25mm fibrolītu. Vai ārpuse stap fibrolītu un kokšķiedras plātni ir jāveido vēdināma fasāde? Vai saplāksnis  būtu jāperforē? Vaiaiz siltinājuma ir nepieciešama tvaika barjera?

8.jautājums. Vai Vangažu tipa gāzbetona siltināšanu no mājas iekšpuses ar kokšķiedras plāksnēm var aizvietot ar kokšķiedras vati, pēc tam nosedzot ar reģipsi? Uz ko būtu jāvērš uzmanība? Vai ir nepieciešama tvaika izolācijas plēve?

9.jautājums. Pirts būvēta no brusām 200x200, pērtuves telpa no iekšpuses apšūta ar 25 mm kokškiedras plāksnēm. Kāda būtu turpmākā darbība?

10.jautājums. Mājas starpstāvu sijas ir pagarinātas, veidojot  terasi 1. stāvā un 2. stāva grīdas pamatu konstrukciju, siju solis 40 cm. Otrajā stāvā grīda no iekšpuses ir nosiltināta ar akmens vati,  siju izbīdījuma daļa nav siltināta. Vai siju izbīdījuma daļa (terases griestus) vajag  siltināt ar putuplastu?

11.jautājums. Lauku mājas otrā stāva remonts. Starpstāvu siltinājums skaidas ar zemi. Ka rīkoties?  Visu izrakt,  vai atstāt? Kā  pareizi siltināt?

12.jautājums. Privātmājā ar divslīpju jumtu padomju laikā izbūvēts bēniņu stāvs ar koka karkasa sienām. Sienas no abām pusēm apšūtas ar dēļiem, pa vidu ievietota stikla vate. Virs dēļiem gan istabu pusē, gan aukstajā (jumta) pusē piestiprināts rīģipsis. Vēlos  sienas, no aukstās puses, nosiltināt ar akmens vati. Pa virsu vatei plānots stiprināt kokšķiedras plātnes, jo brīvā telpa starp sienām un jumtu tiek izmantota mantu glabāšanai. Vai aukstajā pusē uz sienām esošais rīģipsis būtu jāņem nost  vai  stiprināt  uz tā? Vai sienās neradīsies problēmas ar mitrumu? Cik biezas kokšķiedras plātnes izmantot?