Raidījumu klausieties audio pielikumā. Daudzdzīvokļu namos ar centrālapkuri bieži vien ir pārāk sauss gaiss. Būveksperta ieteikumi kā rīkoties, lai dzīvoklī uzlabotu mikroklimatu un gaisa apmaiņu.

1.jautājums. Dzīvoklī ir ļoti sauss gaiss, izteikti apkures sezonā. Pakešu logi visu dienu ir saulē. Māja ir siltināta. Padomju laika čuguna radiatori. Trīsstāvu dzīvojamā māja ir celta 1967.gadā. Dzīvoklis atrodas ēkas vidū, nekur nav redzami ventilācijas caurumi. Vai ventilācijas caurumu izurbšana var atrisināt šo problēmu? Ko darīt?

2.jautājums. Par ventilāciju. Sienā no 25cm keramzīta blokiem ievietota PVC ventilācijas caurule. Iekštelpās ieslēdzams ventilators, ārpusē tikai režģis. Auksta gaisa iespaidā iekšpusē ventilators pilnībā norasojis. Vai tā jābūt? Vai ventilācijas caurulē ir nepieciešamas vēl kāds papildus vārsts? Siena siltināta no iekšpuses tikai ar 5cm. Plānota fasādes apdare, vai tas ko mainīs? Citās telpās ventilācija ir ar izeju uz jumta. Šai telpai celtnieki aizmirsa ierīkot.

3.jautājums. Par grīdas "pīrāgu". Betons, membrāna, OSB, rīģipsis. Vai uz rīģipša silto grīdas paklājiņu var likt iestrādājot flīžu līmē, vai nepieciešams papildus izolācijas slānis?

4.jautājums. Vēlos vienā no pagraba telpām ieklāt betona bruģa grīdu. Pagrabs sauss, pašlaik grīda sastāv no šķembu klājuma, kuram pa virsu uzbērta izlīdzinoša dzeltenās smilts kārta. Vai nepieciešams ieklāt plēvi un tad vēl nelielu smilts kārtu? Vai var iztikt bez plēves un likt bruģi?

5.jautājums. Vienstāva ēkai ar aukstiem bēniņiem mainīju vecās sijas. Starpā vate, tad tvaika izolācija, 24mm dēļi. Vēl paredzēts rīģipsis ar 40mm karkasu. Kā pareizi pie sienas nobeigt griestu tvaika izolāciju? Vai līmēt ar lentu?

6.jautājums. Par stabiņu pamatiem. Vai virs stabiņiem ir jātaisa veidnis ar stiegrojumu, lai būtu lentveida josla? Cik bieza? Kā vienkāršāk to paveikt, ja visā laukumā paredzēta betona grīda?