Raidījumu klausieties audio pielikumā. Ar kādiem materiāliem atjaunot no laukakmeņiem mūrētu senu ēku, lai saglabātu vizuālo tēlu un vienlaicīgi nodrošinātu mājā mūsdienīgus dzīves apstākļus? Kā rīkoties, ja mājā ieviesusies sēne kura bojā ēkas būvkonstrukcijas? Raidījumā būveksperta praktiski ieteikumi un padomi.

1.jautājums. Dzīvoju paša būvētā modernā privātmājā, bet vienmēr ir vilinājusi doma par kādas laukakmens mūra mājas atjaunošanu. Laukakmens mūris piesaista tieši sava vizuālā izskata dēļ. Vai šādas mūra ēkas vispār ir padarāmas par komfortablu dzīvesvietu, it īpaši ziemā? Vislielākās bažas ir par aukstām, mitrām sienām. Siltināšana zaudētu ēkas vizuālo pievilcību.

2.jautājums.Kā pareizi atjaunot vecu akmens mūra ēku? Arī pamati mūrēti no akmens, ar švaku kaļķa javu. Vai nepieciešams veidot hidroizolāciju, siltinājumu? Akmens pamati ir ļoti nelīdzeni. Ēka nākotnē paredzēts dzīvot.

3.jautājums. Daudzdzīvokļu koka ēka, apmūrēta ar ķieģeli. Atlaužot grīdu pirmajā stāvā uzgājām sēni. Zem grīdas  ķieģeļu pīlāri ar koka lāgām. Dēļu grīdu atpakaļ nelikšu. Domāju likt betona melno grīdu. Vai ir kāda ķīmija ar ko apstrādāt bojāto virsmu, zemi? Vai nepieciešama grunts maiņa?

4.jautājums. Iegādājamies 1936.gadā būvētu koka māja, akmens pamati. Vienā istabā pirms 5gadiem nomainījām grīdu, jo vecā grīda bija bojāta. Meistars kaut ko ar plēvēm bija salicis nepareizi. Rezultātā bojāts mājas apakšējais koka vainags, starp dēļiem sāka spraukties sēne. Pašreiz grīda ir izlauzta, grunts izvesta, viss apstrādāts. Gribam likt jaunu koka grīdu. Kā veidot grīdas "pīrāgu"? Plēve izraisa paniku. Ko Jūs ieteiktu?

5.jautājums. Nepareizi ieklāta grīda, rezultātā radusies sēnīte. Vecā grīda ir izņemta un telpa tiek vēdināta. Gar pamatiem un sienu trīs reizes izsmidzināti fungicīdi, bet vēl pa brīdim parādās sēne. Cik ilgi lietot fungicīdus? Paredzēts likt koka grīdu. Šķembas vai vecu ķieģeļu lauskas, smiltis, putas, betons, 50X50 lata, 40mm grīdas dēļi. Vai tā var veidot „pīrāgu”? Ar ko apstrādāt kokmateriālus?

6.jautājums. Vēlos siltināt 1987. gadā būvētu privātmāju. Gāzbetona mūris, apšūts ar silikāta ķieģeļiem, gaisa sprauga starp ķieģeli un gāzbetonu 5-6cm. Gaisa spraugu vēlots aizpildīt ar siltināmo materiālu. Kādu risinājumu Jūs ieteiktu izvēlēties?