Raidījumu klausieties audio pielikumā. Būveksperta padomi par mājas bēniņu siltināšanas risinājumiem un materiālu izvēli, lai ēkā saglabātu siltumu un nodrošinātu skaņas izolāciju.

1.jautājums. Vēlos siltināt bēniņus. Bēniņi pirms 25 gadiem noklāti ar izdedžiem. Kādu klājamo materiālu izmantot? Vai izdedži jāņem nost? Vai jāklāj izolācijas plēves? Kāda ir darbu secība?

2.jautājums. Dzīvoklis 9 stāvu mājas 7. stāvā. Māja celta apmēram 1980.gadā. Problēma ar skaņas izolāciju. Kaimiņi laikam grīdas betonējuši vislētākajā variantā. Iepriekš nebija tik traki. Tagad dzirdama pat telefona vibrācija. Kā un ko varētu efektīvi, ekonomiski izmantot skaņas izolācijai?

3.jautājums. Grasāmies mainīt mājai jumtu un priecātos par jūsu viedokli. Šobrīd mājai ir skaidu jumts, virsū šīferis. Skaidu jumtu domājam atstāt. Šīferi noņemsim un liksim virsū skārda jumtu. Konsultējāmies ar firmām, kuras tirgo jumta segumus, tās uzstāj likt arī plēvi. Vai tas tiešām ir nepieciešams? Vai arī tie ir tikai centieni vēl kaut ko notirgot?

4.jautājums. Izmisums! 1975.gadā celta piecstāvu paneļu māja. Siltināta ar cieto akmens vati 2010.gadā. Gala dzīvokļos apkure nav bijusi vismaz 10 gadus. Piecus gadus kā norauta kore virs siltinājuma. Visi lietus un sniega ūdeņi sūcas caur vati uz leju. Vate no sienām vēl neatdalās. Cik ilgi izturēs māja? Ko darīt?

5.jautājums. Vēlos sakārtot 25 kvadrātmetru dārza mājiņas pamatus. Lentveida pamati aptuveni 50cm dziļi. Mājiņā paredzēts īslaicīgi uzturēties, bet ne dzīvot pastāvīgi. Izmantot kā pirti vai vasarā izmitināt viesus. Nav paredzēts siltināt pamatus ar ekstrudēto putuplastu. Atrokot pamatus līdz pēdai konstatēju, ka tranšejā sāk krāties gruntsūdens. Domāju uzlikt "pumpaino" hidroizolāciju un veco grunti aizvietot ar dolomīta šķembām, frakcija līdz 32mm. Varbūt varu bērt atpakaļ veco grunti? Kā man rīkoties?