Raidījumu klausieties audio pielikumā.  Šoreiz plašāk par stāvbūves vainagbaļķu nomaiņas iespējām, kā arī par flīzēta mājas  lieveņa remontdarbiem un materiālu izvēli.

1.jautājums. Lieveņa remonts privātmājai. Pašlaik ir flīžu klājums. Dažas atlekušas, bet lielākā problēma ir to slīdēšana, īpaši gada aukstajos mēnešos. Kādu klājumu, materiālu izvēlēties, lai to novērstu? Vai var izmantot marmora plāksnes?

2.jautājums. Ap 1970.gadu . celta stāvbūve.  Divstāvu māja ar pagrabu. Pamati no akmeņiem un cementa. Pirmais stāvs no ķieģeļiem,  apmests ar kaļķveidīgu materiālu uz koka skaliņu režģa. Otrais stāvs no koka. Pa visu perimetru jāmaina mājas vainagbaļķi. Ar ko tos labāk  aizstāt? Kāda ir darbu secība?

3.jautājums. Ārsienas dzīvoklim siltinātas ar koka skaidu plāksnēm. Ar kāda veida grunti jānoklāj plāksnes, lai varētu špaktelēt un pēc tam krāsot? Vai jāizmanto parastā dziļumgrunts? Vai koka skaidu plāksnēm ir kāda speciāla grunts?

4.jautājums. Kādus pāļus un cik garus likt pamatos, ja zemes slānī 1,5m uzbērta smilts? Zem smilts  divi metri  kūdras slānis. Māja atradīsies tuvu ezeram.