Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz piedāvājam atbildes uz šādiem jautājumiem.

1.jautājums. Padomju laikā uzbūvēts otrais stāvs. Koka sijas, tām no apakšas piesisti dēļi, piebērti ar izdedžiem. Apakšā apmetums ar veco laiku sietu. Vienā mājas pusē pārsegums atsegts un redzams, ka sijas ir labā stāvoklī. Vai mēdz būt tā, ka bojājumi pārsegumā ir lokāli, ja apstākļi visur līdzīgi - vai ir iemesls demontēt visu veco apmetumu un pārliecināties par siju un dēļu stāvokli visā ēkas platībā, vai arī pietiek, ja veic pārbaudes kādās noteiktās vietās? Plāns ir atstāt veco apmetumu tur, kur tas labi turas, un likt piekārtos rīģipša griestus.

2.jautājums. Vai skaņas izolāciju, no apakšpuses iespējams būtiski uzlabot, rīģipša vietā lietojot citu skaņas izolācijas materiālu? Virs pārseguma paliek izdedži, pārbērti ar keramzītu, virsū peldošā rīģipša grīda.

3.jautājums. Cik pareizi būtu gāzbetona mūrim izmantot gatavās keramzītbetona aiļu pārsedzes, uz vietas veidojamo u-bloku vai gatavo gāzbetona pārsedžu vietā? Sienas  tiks siltinātas.

4.jautājums. 1901.gadā celta ēka. Gribam siltināt ēkas piebūvi, kurā atrodas kāpņu telpa, tās augšējo stāvu. No ārpuses sienas siltināt nevaram - vietējās nozīmes piemineklis. Piebūve sastāv no 0,5 līdz 1,5 ķieģeļu biezas ārsienas. Telpa būs apkurināma. Vēlamies siltināt ar 100mm putuplastu, kuru apstrādātu ar dekoratīvo apmetumu. Varbūt varat piedāvāt labāku risinājumu?

5.jautājums. Vai pieļaujams, ka gāzes apkures katls novietots starp bieza mūra sienu (ar PVC pakešu logu) un ugunsdrošā rīģipša sienām, kas atdala katla telpu no dzīvokļa? Vai sprādziena gadījumā nostrādās logs vai drīzāk rīģipsis? Protams, mūsdienīgi gāzes katli ir droši, un redzēti arī telpās bez logiem dzīvokļa vidū, un kalpo ilgus gadus.

6.jautājums. Divistabu dzīvoklis, pirmajā stāvā, trīsstāvu mājā. Dzīvoklī nav radiatoru, cauruļu, skursteņa. Kāda apkure būtu iespējama, laba un lēta? Katls jāliek virtuvē, citur nav vietas.