Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz plašāk apskatīsim jautājumus par ēkas pamatiem: izbūvi, materiālu izvēli un darba gaitu.

1.jautājums. Ir iecerēts būvēt 50 kvadrātmetru apkurināmu saimniecības ēku. Grunts -  2m smilts, dziļāk māls. Kādu Jūs ieteiktu pamatu konstrukciju?

2.jautājums. Vēlos siltināt privātmājas pamatus. Māja celta ap 1980. gadu. Gāzbetona mūris ar gaisa spraugu, apmūrēts ar silikātķieģeli. Gaisa sprauga piepūsta ar putām. Mājas pagraba daļa ir sadalīta divos līmeņos - 1,5 un 2m. Cik dziļi jāsiltina pamati, vai 2m vai arī seklāk? Pamats beidzas aptuveni 0,5m virs zemes. Vai arī tas ir jāsiltina? Kādus materiālus labāk izvēlēties?

3.jautājums. Par pašgatavotu vieglbetonu ar putupolistirola bumbiņu pildījumu. Tās piesaista gaisa burbulīšus, lai pagatavotu vieglu un siltinātu betonu. Vai piedevu kas uzputo betonu var iegādāties vai pagatavot pats?

4.jautājums. Māja celta no keramzīta blokiem. No ārpuses siltināta ar putuplasta loksnēm. Loksnes krāsotas ar gaisa kompresora palīdzību. Ar laiku krāsojums daudzviet nolupis. Esmu dzirdējusi par jaunu materiālu – ķieģeļiem kas veidoti no plastmasas. Vai izvēloties šādu apšūšanas veidu iespējams, ka nenotiks gaisa apmaiņa, māja neelpos un zem apšuvuma uzkrāsies mitrums?

5.jautājums. Kaimiņa celtnieki lielā vējā grieza siltinājuma putuplasta plāksnes. Rezultātā sīkās daļiņas tika iepūstas dārzā. Vai šīs putuplasta daļiņas sakņu dārza augsnē neveidos indīgas vielas?