Raidījumu klausieties audio pielikumā. Arī šoreiz raidījumā dominē jautājumi par ēkas siltināšanas iespējām un materiālu izvēli.

1.jautājums. Par privātmāju siltināšanu. Jārēķina līdzi kādu efektu dos ieguldījumi. Pirms 50 gadiem būvētas silikātķieģeļu mājas uzlabošana. Sienu siltināšanas ieguldījumi varētu atmaksāties vien pēc 100 gadiem! Toties jumta siltināšana dotu par 50% zemākus rēķinus un atmaksātos ātri. Kāds būtu Jūsu komentārs? Vai būtu pareizāk koncentrēties un līdzfinansēt tieši ekonomiski pamatotākos darbus?

2.jautājums. Garāža, atsevišķa ēka. Tajā ierīkota apkures telpa. Griestu pārsegumu gribu nosiltināt no iekšpuses. Starp sijām likt putupolistirola plāksnes un pie sijām pieskrūvēt OSB plāksni. Pašlaik no iekšpuses: 200mm koka sija, pusspundes 40mm dēlis. Doma uz dēļu klāja uzlikt vēl OSB plāksni, jo starp dēļiem ir mazas spraudziņas. Šādi siltināt tikai starp sijām, jo griesti ir zemi. Vai šādi var siltināt neapdzīvotu kurtuves telpu? Vai ir kādi citi risinājumi ?

3.jautājums. Divstāvu koka stāvbūve, apšūta ar ķieģeļiem, celta 60.gados. Starp ķieģeļiem veidojas plaisas. Vajadzētu siltināt no ārpuses un iekšpuses. Kā to labāk paveikt? Vai pastāv variants arī ar ķieģeļu nojaukšanu?

4.jautājums. Bēniņu stāva izbūve koka mājā. Dušas telpā veidoju silto grīdu. Pamatā 22mm saplāksnis, 25mm putuplasta paneļi ar kanāliem, siltumvadošām alumīnija lamelēm un iekšā siltās grīdas caurules. Virsū divas kārtas grīdas ģipškartons, attiecīga apstrāde un flīzes. Varbūt labāk virs caurulēm betonēt kādus 5cm? Kur likt tvaika izolācijas plēvi? Varbūt grīdas ģipškartona vietā likt mitrumizturīgo ģipškartonu?

5.jautājums. 60. gadu beigās celta mūra māja, platība 70kv/m. Pamati stabili, plaisu nav. Iekšpusē apmetums veidots uz koka režģa. Būs granulu centrālā apkure. Vai būtu ekonomiski pamatoti šo māju siltināt no ārpuses? Vai arī pietiktu ar kvalitatīviem logiem un durvīm?

6.jautājums. Virtuvē ir plīts ar vasaras un ziemas režīmu. Istabā māla podiņu sildmūrītis . Uz doto brīdi, iespējams, pārklāts ar krītu, jo var nomazgāt. Šuves nekvalitatīvi remontētas, iespējams, ar pelnu maisījumu. Vēlos atgūt podiņu dabīgo fasādi. Kā salabot šuves un ar ko pārklāt podiņus ?

7. jautājums. Vēlos būvēt māju no 250mm keraterm blokiem, tie tiks apmūrēti ar ķieģeli. Kā pareizāk veidot siltinājumu piestiprinot akmens vati pie blokiem? Vai starpu starp keraterm un ķieģeli piepildīt ar kādu no beramajām vatēm? Piemēram, ekovati vai grafīta bumbiņām?

8. jautājums. Šobrīd veicu ēkas atjaunošanu un plānoju sienu siltināšanas darbus. Vienu ēkas sienu nav iespējams nosiltināt no ārpuses. Kā pareizi un ar ko vajadzētu siltināt sienu no iekšpuses?

9.jautājums. Vai pirts būvei var izmantot vecos elektrības stabus?