Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz klausītāji ir iesūtījuši dažādus jautājumus par ēkas, jumta, pirts palīgtelpu siltināšanu, siltumizolācijas ieklāšanu un materiālu pielietojumu.

1.jautājums. Mājas piebūve no gāzbetona blokiem. No ārpuses plānojam līmēt klāt 50mm kokšķiedras loksnes, no iekšas ģipškartons ar siltinājumu. Vai ir nepieciešama starp ģipškartona loksni un profiliem tvaika izolācijas plēve?

2.jautājums. Jumta siltināšana. Jumtam plānojam likt 350mm siltinājumu, zem jumta seguma ir vēja plēve. Vai no apakšpuses starp profiliem un ģipškartonu ir nepieciešama tvaika izolācija? Jumta segums – bezazbesta šīfera loksnes.

3.jautājums. Kāds būtu beramās akmens vates slāņa biezums jaunbūves griestu pārsegumā, starp dzīvojamo telpu un aukstajiem bēniņiem? Viens saka, ka pilnīgi pietiks ar 300mm, cits turpretī, ka ne mazāk par 400, kā tad īsti ir?

4.jautājums. Starpsienai telpas iekšpusē, kas veidota no koka karkasa un aizpildīta ar akmens vates plāksnēm, no abām pusēm ir uzlikta tvaika barjeras plēve, virsū ģipškartons. Vai šāds risinājums varētu palikt vai tomēr labāk plēvi noņemt? Sienas biezums 150 mm.

5.jautājums.Pirts jaunbūvē vēlos siltināt starpstāvu. Nākotnē paredzēts apdzīvot arī mansardu. Pēc siltināšanas vēlos izveidot rīģipša griestus, bez rāmja. Pārsegums izbūvēts no 100x200mm koka sijām, siju starpās tiks ieklāta 200mm akmens vate. Pēc tam visu griestu plakni noklās ar polietilēna plēvi un pieskrūvēs 25mm biezus dēļus( varbūt dēļus un tad plēvi?), pie kuriem skrūvēs mitrumizturīgo rīģipsi. Šī konstrukcija paredzēta tikai atpūtas telpai un palīgtelpām, bet ne pēršanās telpai. Vai konstrukcija un materiālu secība pareiza?

6.jautājums. 80 gados no gāzbetona celta divstāvu  privātmāja. No ārpuses apmūrēta ar silikātķieģeli, abi stāvi apkurināmi. Starp pirmo un otru stāvu ir nesošās koka sijas 150mm biezumā. Starp sijām sabērtas ēveļskaidas un uzsists grīdas dēlis. Problēma tāda, ka šie grīdas dēļi čīkst, tas traucē, dzird arī soļus. Vēlos nomainīt grīdas segumu un pie viena sakārtot skaņas izolāciju. Kāds būtu piemērotākais risinājums? Doma bija ēveļskaidas izņemt un aizstāt ar vati, tad pa virsu klāt OSB vai rīģipša plāksnes(13mm divās kārtās), tad korķis un parkets. Vai nepieciešams klāt plēves/membrānas vai veidot gaisa spraugas starp kārtām?

7.jautājums. Hruščovka, sienas papīra biezumā, nu varbūt drusku biezākas. Aiz sienas dzirdu katru kaimiņa elpas vilcienu. Kā rīkoties, lai būtu pēc iespējas mazāki telpas zudumi?

8.jautājums. Par padomju laikos būvētajām piecstāvu paneļu mājām. Citām ir, citām nav gar logiem iebūvētas koka konstrukcijas. Kā būtu labāk, ja notiek dzīvokļa remonts vai mājas remonts no ārpuses, vai atstāt šīs koka konstrukcijas, vai ņemt ārā (vai atļaus būvvalde). Ja atstāt, tad kā pareizi veikt remontu?