Raidījumu klausieties audio pielikumā. Būveksperta padomi ar ko  apstrādāt āra terases un nojumes koka konstrukcijas, lai tās pasargātu no laika apstākļu  ietekmes.

1.jautājums. Āra nojumes griesti nošūti ar vagondēļiem, noklāti ar caurspīdīgo krāsu. Pēc pieciem gadiem uz dēļiem ir parādījušies pelējuma traipi. Ko darīt, lai novērstu dēļu pelēšanu un atjaunotu dekoratīvo skatu? Citi āra nojumes griesti arī nošūti ar tādiem pašiem vagondēļiem, bet noklāti ar terases dēļu caurspīdīgo eļļu. Varbūt ir jāveic kādi preventīvi pasākumi, lai pelējums neiemestos arī tajos? Vai eļļas izvēle ir bijusi labāka?

2.jautājums. Vēlos izbūvēt mansarda istabas. Jumtam ir trapecveida profils, zem kura ir antikondensāta plēve. Uz melnajiem griestiem ir beramā akmens vate. Kā pareizi sākt būvēt istabas? Vai pie atikondensāta plēves var likt akmens vati?

3.jautājums. Skaidbetona māja, iekšsienas apmestas ar kaļķa apmetumu. Veicot remontu krāsotais apmetums vietām  nodrupis. Vēlos uz sienām likt kokšķiedras plāksnes, veidot karkasu, bet būs sprauga starp sienu un plāksnēm. Vai šo spraugu atstāt tukšu vai aizpildīt ar ekovati?

4.jautājums. Par ūdensvada izbūvi. Pie privātmājas ir aka, ziemeļu pusē apmēram 8m no mājas. Grunts ir smilšaina. Tiks izmantota melnā ūdensvada caurule. Diametrs 25x2.3mm/PN12.5. Cik dziļi būtu jāierok ūdensvads, lai nebūtu aizsalšanas risks? Vai ir ieteicams izolēt cauruļvadu ar siltuma un kondensāta izolāciju, lai mazinātu mehāniskos bojājumus?

5.jautājums. Zem mājas stūra ir sausās tualetes bedre, ir doma to likvidēt, jo beidzot ir pievilktas pilsētas komunikācijas. Kā to pareizi paveikt? Apstrādāt, aizbērt? Šajā pašā vietā paredzēts ievietot jaunās caurules.

6.jautājums. 1930.gadā celta koka māja, apšūta ar ķieģeļiem, apmesta. Starp koku un ķieģeļiem ir gaisa sprauga. Gribu siltināt. Vai drīkst gaisa spraugā iepūst ekovati? Varbūt ir kāds labāks siltināšanas materiāls?

7.jautājums. Vai uz šindeļa jumta var likt skārda jumtu, nenoņemot šindeļa jumtu? Ja var, kādi ir nosacījumi?

8.jautājums. Vai uz putuplasta pirms stiegrošanas jāliek siets?