Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz vairāk jautājumu par ēkas siltināšanas, apdares iespējām un materiāliem.

1.jautājums.Vēlos siltināt mājas ārsienas, no iekšpuses. Māja celta 1987. gadā, zem mājas pagrabs, augsti pamati. Sienas  pīrāgs no ārpuses: krāsots dekoratīvais apmetums, 7cm putuplasts, baltais ķieģelis, gaisa sprauga, 20cm padomju laika gāzbetons, 1-2cm apmetums. Kāds būtu vēlamais pīrāgs ārsienu siltināšanai no iekšpuses? Nobeigumā  paredzēta krāsota ģipškartona apdare?

2.jautājums.Jau vairākus gadus būvēju savu ģimenes māju, no 250mm gāzbetona. Ventilējamo mājas fasādi  veidošu tumšos toņos, no dabīgā šīfera - slānekļa plāksnēm, kombinējot tās ar atsevišķiem koka fasādes elementiem. Karstās dienas rosināja pamatotu jautājumu: vai šāda tumša fasāde lieki nesildīs māju, vai  arī ventilējamās fasādes gadījumā tas nav tik būtiski? Māju plānots siltināt ar 150mm fasādes vati, veidojot koka karkasu. Kādi fasādes materiāli, mūsu klimatiskajos apstākļos, kalpotu pēc iespējas ilgāk?

3.jautājums.Privātmājā tiek ierīkota vannas istaba. Pie ārsienas paredzēts likt vannu. Ārsienas pīrāgs: simtgadīgi baļķi, gaisa sprauga, ģipškartona profils, zilais ģipškartons, izlīdzinošs apmetums. Ir siltā grīda. Kāds ir labākais šīs sienas apdares veids?  Kas un kā  jādara, lai pareizi izveidotu vannas istabu? 4.jautājums.Vēlos būvēt pagrabu, atsevišķi no mājas. Sienas būs no pamatu blokiem, grīdu nav paredzēts betonēt. Gruntsūdeņi ir vidēji augsti. Kā izolēt sienas, lai ūdens nenāktu pagrabā?

4.jautājums.Vēlos būvēt pagrabu, atsevišķi no mājas. Sienas būs no pamatu blokiem, grīdu nav paredzēts betonēt. Gruntsūdeņi ir vidēji augsti. Kā izolēt sienas, lai ūdens nenāktu pagrabā?

5.jautājums.Lauku mājas otrā stāva remonts. Starpstāvu siltinājums skaidas ar zemi. Ka rīkoties?  Visu izrakt,  vai atstāt? Kā  pareizi siltināt?

6.jautājums.Ar ko varētu apstrādāt plauktiņveida izvirzījumu, lai pamatos nesūktos mitrums. Pamati siltināti ar 5cm putupolistirolu. Starp to un bruģi ir ģeomembrāna. Pirmais vainags aizstāts ar samūrētiem ķieģeļiem. Guļbūves māju  paredzēts siltināt un tad šis izvirzījumu  tiks  nosegts.

7.jautājums. Betona pārsedzes virs pagraba ir nosiltinātas ar keramzītu. Šobrīd virs pagraba ir uzcelta māja, gribam keramzītu atstāt un ieklāt silto grīdu. Kāda ir darbu secība? Vai ir kādi ierobežojumi grīdas klājuma izvēlē?