Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz vairāk jautājumu par būvniecības un remontdarbu materiālu izvēli un pielietojuma pamatojumu.

1.jautājums. Plānoju pats būvēt vienstāvu māju, taču nezinu ko labāk izvēlēties - keramzītblokus vai gāzbetonu? Kuru no materiāliem Jūs  ieteiktu? Gan no izmaksu, gan sarežģītības, gan efektivitātes viedokļa?

2.jautājums.Kādu materiālu labāk izmantot mājas bēniņu  griestu siltināšanai?

3.jautājums. Kāpēc zem mājas pamatiem ir jāklāj šķembas? Vai tās ir jāklāj arī uz smilšainām pamatnēm? Kāpēc zem pamatu plātnēm zem putupolistirola kārtas izmanto smiltis?  Tas ir pareizi vai nepareizi?

4.jautājums.  Šķūņa pamati, apmēram 1,5m, akmens mūris. Gribu ieklāt grīdu un  izveidot darbnīcu. Zeme mitra, 20cm virs zemes iebetonētas kolonnas, uz tām būs sijas un dēļu grīda.  Doma uz zemes likt plēvi, tad melno grīdu, akmens vati un dēļus. Vai viss ir pareizi?

5.jautājums. Vēlos pārbūvēt nepabeigtu telpu, bija plānota  pirts. Koka karkasa māja. „Pīrāgs” no ārpuses: pusbaļķis, lata, OSB, vate, tvaika izolācija, gaisa sprauga, vate ar foliju, lata uz kuras bija paredzēts šūt pirts dēļus. Tagad tā būs saimniecības telpa. Vai  varu uz  folija likt rīģipsi un  tad flīzēt? Vai tomēr vate ar foliju jānoņem?  Ja jā, tad kāds ir jaunais sienas „pīrāgs"?

6.jautājums. Dzīvoju "hruščovkas" tipa mājā, pirmajā stāvā, sienas no silikātķieģeļiem. Uz mazās istabas ziemeļu stūra  sienām rudens-ziemas sezonā veidojas mitrums, vēlāk arī pelējums. Vairākas reizes esmu mēģinājis nokalt apmetumu līdz pat ķieģelim, apstrādāt, uzlikt jaunu  apmetumu, pēdējo reizi pat aplīmēju ar  2mm korķa slāni, bet nekas nelīdz. Kā man rīkoties? Vai pēc vecā apmetuma nokalšanas ir kāds līdzeklis, hidroizolācija vai kas cits, ar ko pirms jaunā apmetuma uzklāšanas varu apstrādāt sienas? Zem dzīvokļa pagrabstāvā atrodas siltummezgls, it kā nevajadzētu rasties  mitrumam.

7.jautājums. Kā pasargāt dzīvokļa sienu no mitruma. Ja dzīvoklis atrodas ķieģeļu "hrušķovkas" pēdējā stāva ziemeļu pusē. Apmetums tikai daļēji turas. Siena ir tumši pelēka, mitra. Kāds būtu labākais risinājums?

8.jautājums. Vēlos nosiltināt šķūņa sienu. Koka karkasa ēka, no ārpuses apšūta ar vagondēļiem. Kādus materiālus izmantot? Kā nosiltināt bez plēvēm, lai nebūtu problēmas ar pelēm? Šķūnis nebūs apsildāms, tajā glabāsies instrumenti.