Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz piedāvājam atbildes uz šādiem jautājumiem.

1.jautājums. Domājam laukos uzcelt nelielu koka karkasa ēku. Ēku neplānojam pastāvīgi apdzīvot. Apkures sezonā tās varētu būt tikai dažas dienas. Kāds šādai ēkai būtu pareizs sienu, griestu un grīdas pīrāgs? Tā tiks celta tā, lai nepieciešamības gadījumā to varētu transportēt.

2.jautājums. Par kanalizācijas bedri, tā ir zem mājas. Jūs ieteicāt bedri aizbērt ar granti. Bedres viena puse ir ēkas ārpusē, bet otra iekšpusē, zem cokola pamatu nav.  Kā sakārtot vietu zem cokola? Ko darīt ar posmu kur nav pamatu?

3.jautājums. Kā rīkoties, ja ir vēlme mūrēt ar upes dolomīta akmeņiem? Kāda ir pareizā mūrēšanas tehnika? Kādu saistvielu  lietot? Saprotams, ka siltināšana  atkarīga no mūra biezuma. Kā siltināt dolomīta ēku, kādu materiālu izvēlēties? Kā aizpildīt jau esošos mūra ēkas tukšumus?

4.jautājums. Plānoju vasarnīcai mainīt jumta segumu un siltināt jumtu ar minerālvati. No iekšpuses vertikāli līdz korei spāres nosegtas ar  apšuvuma dēļiem. Jumta istaba apdzīvota. Vai vajag un ar ko nosegt apšuvuma dēļus? Varbūt izmantot citu izolācijas materiālu?

5.jautājums. Ķieģeļu ēka, gruntsūdeņi ir vidēji augsti, griestu augstums 2,4m. Esam izņēmuši vecās grīdas. Vēlamies griestu augstumu palielināt līdz 2,5m. To iespējams veikt tikai uz leju. Grīdas līmenis sanāk vienā līmeni ar cokola un sienas savienojuma vietu vai pat  zemāk. Nākotnē paredzēts cokolu siltināt no ārpuses. Kas jāievēro attiecībā pret salaiduma vietu? Vai grīdas pīrāgs  atšķirsies no standarta risinājuma, ja grīda ir viena līmenī vai  zemāk par sienas un cokola savienojuma vietu? Vai jāapstrādā pamati no iekšpuses?

6.jautājums. Lodžijai  ielikti PVC logi. Kā pareizi siltināt sienu zem logiem, lai neveidotos pelējums?