Raidījumu klausieties audio pielikumā. Ēkas starpsienu konstrukcijas gaisa atstarpes un tukšo dobumu aizpildīšanai izmanto dažādus siltināšanas materiālus. Šoreiz raidījumā plašāk par to pielietošanas iespējām un sastāvu.

1.jautājums. Par mājas ārsienas gaisa spraugas siltināšanu. Ārsiena konstrukcija: gāzbetons, gaisa atstarpe, ķieģelis ar dekoratīvo apmetumu. Kādu siltināšanas materiālu Jūs ieteiktu – stiropora granulas, termogranulas, termoputas vai ekovati? Gaisa spraugas platums no 2,5 līdz 4cm.

2.jautājums. Plānslāņu atstarojošā izolācija, kas sastāv no vairākiem alumīnija folijas slāņiem, ietver savos iekšējos slāņos sausu gaisu. Vai ir vērsts apsvērt domu par šī materiāla izmantošanu jumta siltināšanai? Mūsu gadījumā tērauda dakstiņprofila jumts. Vai tomēr ekovates siltinājumu, ko plānojām izmantot jau no paša būvniecības procesa sākuma?

3.jautājums. Paneļu mājas 9.stāvā tika demontēta vecā grīda, kura sastāvēja no 4cm koka lāgām un 2cm skaidu plates, kopējais grīdas biezums aptuveni 8cm. Kādi būtu jaunās grīdas risinājumi? Vai to var atjaunot pēc vecā parauga, tikai piepildot starp jaunajām koka lāgām akmens vati? Vai nepieciešama tvaiku barjeras plēve? Grīdas virskārtā būs lamināts.

4. jautājums. Applūst māja, jau 30 gadus. Nolēmu rīkoties, kā Jūs iesakāt raidījumos. Atraku vienu sienu un 50cm no pamatiem atradu avotu. Vai varu likt drenāžu un izolēt sienu?

5.jautājums. Koka ēka pirms desmit gadiem siltināta ar vati. Diemžēl, darbs paveikts pavirši. Gribētu siltināt ar putām. Vai  putas nebojās māju , tā būs kā cimdā ietīta? Kādi būtu labākie varianti?

6.jautājums.  Privātmājas otrajā stāvā uz rīģipša pie griestiem pielīmētas putuplasta griestu plāksnes. Tās kalpoja arī kā siltumizolācija. Ir pagājuši gadi un dažās vietās tās ir atlīmējušās. Vai var likt apmetumu, ja visas plāksnes pieskavotu? Kā to labāk paveikt?

7.jautājums. Gatavojos no iekšpuses siltināt gāzbetona bloku ēku, ar 50mm biezām kokšķiedru plātnēm. Ar putulīmi un neilona fasādes dībeļiem stiprināšu plāksnes pie sienas. Vai fasādes dībeļi der? Plāksnes gruntēšu ar dziļo grunti. Vai der jebkāda grunts? Siegrošu ar līmjavu, kurā iestrādāšu stiklšķiedras fasādes sietu.