Raidījumu klausieties audio pielikumā. Būveksperta viedoklis par SIP paneļu priekšrocībām un trūkumiem. Būs arī padomi kas jāņem vērā, lai uz zemes uzstādītu un nostiprinātu  saules paneļus.

1.jautājums. Vai iesakāt iegādāties SIP paneļu māju? Kādas ir tās priekšrocības un trūkumi? (SIP panelis – strukturāls izolējošs panelis)

2.jautājums. Saules paneļu uzstādīšanai uz zemes paredzēts izveidot metāla rāmi – galdu. Rāmi paredzēts stiprināt uz 1,5m dziļumā iebetonētiem pāļveida pamatiem. Orientējošā slodze uz katru balstu 80kg. Veicot izpēti atklājās, ka paredzētajā vietā gruntsūdens līmenis ir 0,7m no zemes virsmas. Kā šajā situācijā veikt pāļveida pamatu izbūvi?

3.jautājums. Ar ko var apmest skursteni? Skurstenim izspiedušies brūni un melni plankumi.

4.jautājums. Par lamināta apakšklāju. Ieklāta 8cm bieza betona grīda, apakšā 15cm putupolistirols. Tagad vēlos likt 12mm biezu laminātu, nav paredzēta siltā grīda. Vai varu likt putupolistirolu ruļļos kā apakšklāju? Cik biezu? Tam virsū zaļo apakšklāju.

5.jautājums. Mūra māja celta 1935.gadā, no akmens un cementa ķieģeļiem. Gribu nokrāsot, bet vecā krāsa vietām ir palikusi, to nevar notīrīt. Kā pareizi rīkoties, kādu krāsu izmantot?

6.jautājums. Vēlos ķieģeļu fasādi siltināt ar divkomponentu 15mm betonu un 50mm putupolistirola apdares plāksnēm. Vai stiprinot plāksnes ar metāla skrūvēm neveidosies aukstuma tiltiņi? Šaubas rada arī apstāklis, ka šuves tiek piedāvāts aizpildīt ar špakteli.