Raidījumu klausieties audio pielikumā. Būveksperta ieteikumi par daudzdzīvokļu mājas balkona seguma atjaunošanas gaitu un materiālu izvēli.

1.jautājums. Septiņdesmitajos gados celta bloku māja. Balkonam plāna betona virskārtiņa, tā plaisā, sairst, gar malām aug sūna. Apakšējie kaimiņi sūdzas, ka griestu daļā krājas mitrums. Zem mūsu balkona parādās tumši plankumi. Ko darīt, kā un ar ko apstrādāt? Kā mainīt balkona virsmu? Vai virsma jānokaļ? Vai var uzklāt kādu maisījumu? Vai jāliek flīzes? Kādu sala un mitruma noturīgu klājumu izmantot?

2.jautājums. Vēlos izbūvēt vannas istabu. Šobrīd sienas no gāzbetona blokiem, betona grīda. Kādus materiālus izmantot, lai veidotu sienu „pīrāgu”? Domāju: metāla konstrukcijas, akmens vati, plēvi, zaļo rīģipsi, hidroizolāciu, flīzes. Kā pareizi veidot ventilāciju un savienojumu mezglus. Būs vanna nevis duša.

3.jautājums. Ķieģeļu mūra ēka. Kā pa perimetru veidot, nosiltināt logu ailes? Kādus materiālus izmantot? Vai var siltināt ar ekstrudēto putupolistirolu?

4.jautājums. Par siltajām grīdām. Vai starp siltumizolāciju un stiegrojuma sietu ir jāveido betona maisījuma aizsargslānis? Vai arī sietu drīkst izbūvēt uzreiz uz siltumizolācijas materiāla?