Raidījumu klausieties audio pielikumā. No kādiem materiāliem būvēt garāžu, lai tā būtu pasargāta no mitruma? Kādas ir iespējamo būvmateriālu priekšrocības un atšķirības? Piedāvājam būveksperta viedokli un padomus.

1.jautājums. No kā celt garāžu, lai tā būtu pēc iespējas sausāka. Koka stāvbūve ar ekovates siltinājumu vai izmantot blokus? Kādus? Vai arī izvēlēties kaut ko citu? Garāžas izmēri 8x10m, griestu augstums 3m. Garāžu nepieciešams nedaudz siltināt, lai ziemā varētu dažreiz izmantot. Regulāra apkure nav plānota.

2.jautājums. Vēlētos uzcelt nelielu koka karkasa pirtiņu ar notekas reni pērtuves telpā. Grīdas konstrukcija: grauzēju siets, kokšķiedras plāksne, 100mm siltinājuma materiāls (akmens vate vai putuplasts), OSB, kausējamais ruberoīds, koka režģa grīda. Kādi būtu Jūsu ieteikumi?

3.jautājums. Ar ko skaidbetona mājai aizpildīt izdrupušus robus? Vietās kur kādreiz tecējis ūdens, pie jumta un zem palodzes, nokritis apmetums un izdrupuši palieli robi.

4.jautājums. Mājai ir 50 gadi, celta no ķieģeļiem. Ārpusē silikāta ķieģelis, bet iekšpusē caurumotais māla ķieģelis. Augusta vētra mājai sabojāja jumtu, tagad ir uzlikts jauns. Jumta likšanas laikā tika samitrināts siltumizolācijas augšējais slānis - beramā akmens vate. Griestu "pīrāgs" no apakšpuses: krievu laika rīģipsis, dēļu klājums, 5cm gaisa sprauga, dēļu klājums, fibrolīts 5cm, izdedžu kārta 3cm, stikla vate 3-4cm. Pirms 5 gadiem tika uzpūsta 35cm akmens vate. Vate it kā nav slapja, tīri labi pažuvusi. Vai šis siltumizolācijas slānis pamazam pats atdos mitrumu un viss būs kārtībā? Vai starp dēļiem esošo gaisa spraugu ir nepieciešams aizpildīt ar siltumizolācijas materiālu? Doma ir atstāt veco rīģipša kārtu un veidot 5cm zemāk jaunu metāla konstrukciju un skrūvēt klāt rīģipsi. Veidosies gaisa sprauga visā griestu klājumā.

5.jautājums. Vēlos veikt guļbūves apdari ar vēdināmu fasādi. Ieraudzīju, ka aptuveni 1m baļķi bojāti. Saprotu, ka bojātā vieta jāizgriež. Ar ko labāk aizpildīt bojāto vietu? Vai var likt dēļus un vidū kokšķiedras plāksnes, stingri iebāžot izgrieztajā vietā? Sienas „pīrāgs”: rīģipsis, 3-5cm ekovate, 15cm baļķi. Sienu plānoju izlīdzināt ar ekovati, virsū kokšķiedras plāksnes ar vēja barjeru, 3cm vēdināma gaisa sprauga, vagondēļi.