Raidījumu klausieties audio pielikumā. Kādi nosacījumi būtu jāņem vērā ģimenes mājas pamatu veida un materiālu izvēlē, ja zemes gabalā ir augsts gruntsūdens līmenis.
1.jautājums. Par pamatiem. Projektā paredzēti monolīta lentveida betona pamati. Pārrēķinot izmaksas keramzīta bloku (pilno, 5mpa) pamati ir lētāki. Kā un vai mainās pamatu stiprība abu pamatu veidiem? Pavasaros īpaši augsti gruntsūdeņi. Vienstāvu 100 kvadrātmetru gāzbetona māja. Būvnieki uzskata, ka monolītais betons ir izturīgāks un šajā gadījumā piemērotāks risinājums. Vai tas tā varētu būt?
2.jautājums. Koka karkasa mājai apdzīvoti abi stāvi. Domāju par starpstāvu skaņas izolāciju. Ir lasīts, ka virs melnajiem griestiem klāj māla kārtu, uzber smilti, tad gaisa sprauga un dēļu grīda. It kā jau labi izklausās. Vai tā varētu darīt? Vai ieklāt papīru un celulozes vati? 20cm tukšums no melnajiem griestiem līdz grīdas dēļiem. Sijas 3,7m.
3.jautājums. 30cm koka karkasa ēka. Pildīta ar celulozi un no abām pusēm ar 25mm mīksto kokšķiedru. Ārpusē ventilējamā koka dēlīšu fasāde. Iekšpusē domāju uzvilkt kaļķa vai māla apmetumu. Varbūt mālu un plānu virskārtu ar kaļķi. Kā Jūs skatāties uz šiem materiāliem? Kādai telpai katrs no tiem labāk derētu?
4.jautājums. Esmu iegādājies līvānu māju. Māja būvēta no paneļiem, otrais stāvs no koka. Vēlos siltināt no ārpuses. Ar kādu vati labāk siltināt? Kādu apdari izvēlēties, lai sienas elpotu?
5.jautājums. Mājas pamats - 40cm betons. No ārpuses siltināts ar pamatu putuplastu. Problēma ar grīdu. Pamats iekšpusē un grīda pie pamatiem ir mitra un ar gadiem jāmaina. Ventilācijas zem grīdas nav. Kā šo problēmu atrisināt?
6.jautājums. 1910.gadā celta stāvbūve. No ārpuses bija apsista ar ruberoīdu, tas vietām bija sadrupis. Noplēsu. Dēļi bojāti tikai vietām ārpusē, zem logu palodzēm. Kopumā mājas stāvoklis labs. Ko darīt tālāk? Atstāt kā ir vai dēļus apstrādāt?
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X