Raidījumu klausieties audio pielikumā. Kādus skaņas un vibrācijas izolācijas materiālus izmantot ēkas būvniecības procesā, lai uzlabotu dzīves kvalitāti un akustisko komfortu.

1.jautājums. Kā pareizāk rīkoties būvējot māju, lai izvairītos no skaļas mūzikas zemo frekvenču skaņas viļņiem. Smalkās skaņas tāpat jau cauri nedzirdēs.

2.jautājums. Garāžā pil ruberoīda jumts. Vai var uz vecā ruberoīda ar bitumena mastiku uzklāt, pielīmēt jaunu ruberoīdu? Neizmantot ruberoīda karsto kausēšanu. Kā labāk rīkoties?

3.jautājums. Guļbaļķu pirts. Metāla pirtskrāsns skurstenis ir jāizlaiž cauri sienai. Kādus izolējošos materiālus un kādā secībā būtu jāliek starp baļķiem un skursteņa cauruli? Caurulei jau ir izolācija - vate un metāla apvalks.

4.jautājums. Iegādājos metāla garāžu ar betonētu grīdu. Grīda ir mitra. Ko darīt? Visticamāk, betonēta uz zemes. Vai pietiks ar ventilācijas lūkām?

5.jautājums. 300 gadus veca guļbūve. Atjaunojam un izmantojam tikai vasaras periodā. Ielikām jaunas koka grīdas, bet divu gadu laikā iemetās sēne. Izplēsām grīdas, izrakām zemi. Gatavojamies visu dezinficēt. Gribam likt jauno grīdu. Plānojam ieklāt plēvi, šķembu vai citu materiālu, uz mūrētiem stabiņiem likt lāgas un nespundētu dēļu klājumu. Vai šāds grīdas pīrāgs būtu atbilstošs? Kādus attālumus ievērot starp lāgām un ieklāto materiālu? Ēku izmantosim tikai vasaras periodā.