Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz piedāvājam būveksperta padomus par grīdas seguma atjaunošanu, darba gaitu un materiālu izvēli.

1.jautājums. Kā atjaunot grīdas koka mājā, ja nesošā siena balstās uz ģipšakmens pamatiem, bet starpsienas uz lāgām, kas balstītas uz mūrētiem stabiņiem. Māju ir skāris brants. Šobrīd, šķiet, apstājies, jo tika likvidēts mitruma avots. Vai mēģināt atjaunot koka grīdas, vai ieliet apsildāmās grīdas? Kā norobežoties no starpsienu lāgām, ja lej apsildāmās grīdas? Sanāk, ka tās no abām pusēm ieskaus betons. Kā norobežoties no nesošās sienas nelīdzenā ģipšakmens mūrējuma?

2.jautājums. Par grīdas segumu koka guļbūves mājai. Vai var uz vecas dēļu grīdas likt virsū OSB, lai to izlīdzinātu un ieklātu linoleju, ja zem grīdas atrodas sauss pagrabs? Vai starp OSB un dēļiem vajadzīgs apakšklājs?

3.jautājums. Līvānu māja laukos. Pirms 3 gadiem nomainīju 7 logus, gribēju koka, laikam slikti ielika. Salstam. Mati plīvo logu tuvumā. Dārgā kurināšana vējā. Pilnīgs izmisums- ko darīt!? Mainīt un likt vietā plastmasas logus?

4.jautājums. Divstāvu privātmāja. Pirmais stāvs pieder vienai ģimenei , bet otrais stāvs otrai. Problēma ir smaka otrajā stāvā, cērtas kaklā. Mamma saka, ka smaka nāk no pirmā stāva, jo pirmajā stāvā nomainīja apkures sistēmu no malkas apkures uz gāzes apkuri , un dūmus laiž skursteņa ventilācijas šahtā. Ieliku mājās dūmu detektoru , ieliku CO detektoru, ieliku dabasgāzes un propānga gāzes detektoru , bet nekā , neviens nepīkst.Ko mums darīt šādā situācijā ? Vai ir iespējams noskaidrot, kas tā ir pa smaku? Kādi eksperti mums būtu jāmeklē?

5.jautājums. 1901. gadā celta māja, ap 1980. gadu aplikta ar dzelteno ķieģeli. Ķieģelis ļoti patīk, tāpēc siltināt no ārpuse negribu.  Domāju tikai nomainīt grīdas un logus. Sienas koks ir sapuvis, gaisa spraugā tika samestas ķieģeļu paliekas. Ir doma koku aizvietot ar keramzīta blokiem. Blokus likt pie ķieģeļiem, iekšpusē vati un rīģipsi. Vai vajag zilo putupolistirola izolāciju starp ķieģeli un bloku? Kā pareizi rīkoties?

6.jautājums. Grīda bija vienkārši dēļi uz smiltīm. Daļu smilts izņēmu. Gribu iebērt keramzīta oļus, pēc tam beramo vati un melno saplāksni, finieri un laminātu. Vai šāds variants ir labs un pareizs?