Raidījumu klausieties audio pielikumā. Kādas darbības jāveic – montāža, aiļu apdare, lai jau renovētai mājai nomainītu pakešu logus.

1.jautājums. Mājai veica renovāciju, bet aizmirsa nomainīt pakešu logu. Cik kvalitatīvi var nomainīt renovētai mājai logu? Kā tas ietekmēs apšuvumu? Kādas darbības jāveic?

2.jautājums. Daudzdzīvokļu māja ar malkas apkuri. Augšējā stāva kaimiņi dzīvokli kurina nepilnīgi, jo viņiem izdrupusi krāsns. Krāsni pārmūrēt negrasās, vienoties nav iespējams. Vai iespējams dzīvokļa griestus siltināt no iekšpuses? Kā to paveikt?

3.jautājums. Pirmajā stāvā plānoju siltās grīdas. Šobrīd noņemtas vecās OSB plāksnes un dēļu grīda, apakšā apmēram 110cm dziļie pamati aizpildīti ar smiltīm. Plānotais grīdas „pīrāgs”: apakšā paliek ķieģeļu stabiņi un smiltis, tad 100mm biezs ekstrudētais putupolistirols, stiegrojuma siets, pie tā stiprinātas siltās grīdas  caurulītes un ieklāta 6,5cm betona  grīda. Vai šāds grīdas pīrāgs ir pareizs? Vai gar ārsienu jāstiprina putupolistirols arī vertikāli?

4.jautājums. Otrā stāva grīdām plānoju noņemt vecās preskartona plāksnes un uz vecajiem grīdas dēļiem ieklāt plēvi. Piestiprināt amortizācijas lentu un uzklāt pēc iespējas mazāku kārtu pašizlīdzinošo masu. Vai šādi drīkst darīt? Vai pirms pašizlīdzinošās masas uzklāšanas jālieto plēve un virsma jāapstrādā? Starp pirmo un otro stāvu ir dzelzsbetona pārsedzes. Plānota lamināta grīda.

5.jautājums. 100 gadīga lauku māja, būvēta no 40cm laukakmeņiem, tad apmēram 8cm gaisa sprauga, iekšpusē sarkano ķieģeļu siena. Veicam kapitālo remontu. Vēlos māju siltināt no iekšpuses, jo pildīt gaisa spraugu un siltināt no ārpuses ir dārgi. Plānojam iekšpusē atstāt atstarpi un likt tikai 5cm kokšķiedras plātnes, vai 2,5cm kokšķiedru plātnes un māla apmetumu. Vai šādi risinājumi ir atbalstāmi? Cik lielai jābūt atstarpei no ķieģeļu sienas līdz kokšķiedras plātnei?

6.jautājums. Vēlos iegādāties nepabeigtu jaunbūvi. No gāzbetona blokiem uzmūrētas tikai sienas. Šādā stāvoklī ēka stāvējusi trīs gadus. Kādi ir riski iegādājoties šādu jaunbūvi? Kādu jumta segumu Jūs ieteiktu? Jumtam ir četras plaknes.