Mākslinieki mani sauc par mūziķi, bet mūziķi - par mākslinieci,

tā sevi piesaka Sabīne Moore, kas "NeFormātā" viesojas kā eksperimentālās mūzikas izpildītāja Waterflower ar jaunāko albumu "All Art is Ecological".

 

Sarunu ar Sabīni par mūzikas radīšanu ekoloģiskās katastrofas laikmetā, piesārņojumu ar mūziku, skaņas iegūšanu no augiem un sēnēm, kā arī sēņošanu šepat Latvijā klausieties ierakstā, ieskatam dažas raidījuma viešņas atziņas:

Savulaik es sāku kā mūzikas ierakstu kompānijas "Tornis" patērētāja - BĒRNĪBAS MILICIJA bija mana mīļākā grupa, arī elektroniskās mūzikas izpildītājs Kodek man ļoti, ļoti gāja pie sirds, kad es viņu redzēju Mākslas darbinieku namā...

Ja mēra plusus un mīnusus uz auga vai sēnes virsmas, tad tie ir dati.

Šos datus var pielīdzināt nošu skalai - ja mainās dati, mainās arī notis un tad man ir jādomā, kā šīs notis padarīt par kaut ko estētiski baudāmu, jo ne sēnei, ne augam nav balss saišu un sanāk, ka es šo balsi "iedodu", bet pati sēne vai augs izdomā, ko sacīt...

Jebkurā valstī eksperimentālo mūziku klausās ļoti neliela daļa cilvēku, bet, ja es aizbraucu uz lielāku valsti, tad tur šo cilvēku ir vairāk nekā Latvijā un tāpēc ir forši braukt ārvalstu tūrēs!

"NeFormātā" izskan Waterflower albuma "All Art is Ecological" skaņdarbi "Aquifer", "Mushroom generated Music 002" un "Duet - Plant Data & Violin", bet visus albuma skaņdarbus klausieties internetā: