Vīru kopa VILKI ir senākie un zināmākie latviešu karavīru dziesmu izpildītāji un pagājušā gada nogalē viņi izdeva savu trīspadsmito mūzikas albumu - "Bunkurs 13" ar dažādu laikmetu karavīru dziesmām, sākot ar dainām līdz pat mūsu dienās sacerētajai "Kājnieku dziesmai".

Dziesma karavīram "piesien dūšu", dod to dūres sajūtu, ka visi ir kā viens - tas karavīram kaujas laukā ļoti palīdz,

sarunas ievadā saka VILKU dalībnieks Andris Balcers, viens no sešu vīru (Edgars Lipors, Jānis Krūmiņš, Gundars Kalniņš, Raimonds Kudziņš un Uģis Treide) lielās kopas.

Jāpiebilst, ka ar nosaukumu VILKI vīri darbojas vien no 1992.gada, tomēr Andris karavīru dziesmas ir sācis dziedāt jau 1980.gadā, kad Māra Oša vadītā Jukuma Vācieša folkloras kopa no dokumentālās filmas "Strēlnieku zvaigznājs" autoriem ieguva latviešu strēlnieku adreses un sāka pierakstīt viņu dziesmas un atmiņu stāstus:

no strēlniekiem tolaik mēs arī ieguvām lauvas tiesu dziesmu, atmiņu un, pats galvenais, motivāciju, par ko viņi karoja - par Latviju!

Vīru kopas VILKI dziesmas un sarunu ar Andri klausieties ierakstā, ieskatam pāris mūziķa atziņas:

tas, ko mēs guvām, savulaik tiekoties ar strēlniekiem, bet tagad - ar leģionāriem un partizāniem, tas ir neatsverami, to nevar apgūt ne grāmatā, ne kā citādi - vien tiekoties ar karavīriem aci pret aci!

Krievijas impēriskais gars nekur nav zudis, viņš tikai brīžiem apslāpējas, aiziet zemdegās...

Tuvākajā nākotnē es neredzu iespēju Krievijas impērisko garu piebremzēt - pietiek tikai nākt kādam agresīvam vadonim, kurš uz impērijas bijušās slavas bāzes atkal pacels augšā tautas masas ne tikai pašā Krievijā, bet arī citās bijušajās padomju republikās, kur dzīvo krievi...

skolnieki ir mūsu koncertlekciju galvenā mērķauditorija un tas nāk jau no padomju laikiem, kad es pāris reizes tiku pratināts čekā.

Čekas virsnieks man tolaik teica: "tas ir labi, ka jūs dziedat sarkano strēlnieku dziesmas, tikai nebrauciet uz skolām, brauciet uz pansionātiem pie vecīšiem dziedāt". Un tad mēs sapratām, uz kurieni tiešām ir jābrauc, lai savu mērķi sasniegtu!

... karā svarīgi ir lielgabali, šautenes un munīcija, mūsdienās arī datori un droni, bet galvenais un izšķirošais ir cilvēks - ja karavīrs ir drošs vai, kā Ukrainā šobrīd, kad karo tauta - tad viņi ir neuzvarami!

"NeFormātā" izskan vīru kopas VILKI albuma "Bunkurs 13" dziesmas "Ai, bāliņi", "Mirdzot šķēpiem", "Tumšis bija, gaišis tapa" un "Brīvības kareivji".