Latvijas Radio 2 fonotēkā tieši maijs ir dziesmām bagātākais mēnesis un interesanti, ka mūsu estrādes dziesmu restauratori - apvienība "Vintāža" savu pirmo dziesmu "Maijs miera nedod" pirms desmit gadiem izdeva tieši maijā.

Latvijas Radio 2 man savulaik ir bijis svarīgāks nekā plates vai kasetes - gan Daigas Mazvērsītes raidījums "Latvijas Radio fonotēkā", gan Tevis veidotā "Mūzika sestdienas vakaram", jo divitūkstošo gadu sākumā tā dēvētā estrādes mūzika reāli bija apritē, radio klausītāji to pieteica sveicieniem un es varēju šīs dziesmas ierakstīt no sākuma līdz beigām.

Par "neformātu" šīs dziesmas ir kļuvušas tagad, lai gan arī tad, kad mēs 2012.gadā aizsākām "Vintāžas" projektu, varēja just, ka tās kļūst par sava veida eksotiku...

atceras šīs "NeFormāta" viesis - apvienības "Vintāža" mākslinieciskais vadītājs Rihards Bērziņš, kurš tieši šīs sarunas ieraksta dienā, 26.aprīlī, svin savu 33 dzimšanas dienu.

Sarunu ar Rihardu un "Vintāžas" dziesmas klausieties ierakstā, ieskatam dažas raidījuma viesa atziņas:

mēs "Vintāžā" mēģinām šos latviešu estrādes skaņdarbus, kuros ir zināmi trūkumi dēļ skaņu režijas vai stila trūkuma dēļ - mēs tos mēģinām tā kā salabot, maksimāli pietuvojoties dziesmas autora iecerei;

kādreiz dziesma vispirms ieguva tautas mīlestību, to koncertos mūziķiem spēlējot gadu vai pusotru. Tikai tad tapa skaidrs, kuras ir tās "zelta" dziesmas - tās arī ieskaņoja skaņuplatē; savukārt mūsdienās viss ir pilnīgi otrādi;

Ja kāds atstāsta, cik lieliska ir bijusi teātra izrāde, tas otram cilvēkam neko neizteic - un tas pats ir ar koncertiem.

Tāpēc man šķiet, ka lielākā vērtība ir fiksētie ieraksti un ir vienalga, vai tie ir tapuši studijā vai koncertieraksti - tas ir tas, kas paliek nākamajām paaudzēm!

"NeFormātā" izskan apvienības "Vintāža" dziesmas "Maijs miera nedod", "Tu un es", kā arī 2021.gada nogales koncerta ieraksti - dziesma "Pārdaugava" un "Lai mūžu nodzīvotu godam".