Šai reizē "NeFormātā" skan latviešu etnomūzika, jo studijā viesojas mūzikas izdevniecības "Lauska" runasvīrs Juris Zalāns.

"Lauska" ir lielākā etnomūzikas izdevniecība Latvijā un, papildus citiem mūzikas ierakstiem, reizi pāris gados tā apkopo un "palaiž tautās" etnomūzikas izlasi "Sviests".

Šīgada izlase ar divdesmit skaņdarbiem ir jau astotā pēc kārtas, tomēr pašos pirmsākumos, 2005.gadā, "Sviesta" ideja un īpaši jau nosaukums tika uztverts ar zināmu skepsi, atceras Juris:

iespējams, ka tolaik šī etnomūzikas izlases ideja nešķita pietiekami interesanta vai aktuāla, jo projektu Kultūrkapitāla fondam es rakstīju kādas trīs vai četras reizes.

Tomēr pēc pirmās "Sviesta" izlases no apkārtējiem cilvēkiem un tautas mūzikas vides nāca aicinājumi turpināt izdot šādas izlases - un to arī darām!

Izlasē un līdz ar to arī šai "NeFormātā" sadzīvo dažāda skanējuma projekti - kokles virtuozes Laimas Jansones un dīdžeja Monstas skaņdarbs "Kurzemes dzīres", Latvijas laika kapelu skanējuma stilistikā ieturētā KAKTU BALLES MUZIKANTU dziesma "Vanderzeļļi", koklētāja Anša Jansona "Kokļu mežs", kā arī tumšfolka/drūmfolka apvienības LĪGAS Ph3 dziesma "Pelīte".

Katrā "Sviesta" izlasē mēs mēģinām parādīt arī Latvijas etnomūzikas mūsdienīgos, reizēm pat eksperimentālos skaņdarbus, neaizmirstot arī par skanējumā tradicionāliem ierakstiem,

intervijā bilst Juris, kā šīs "Sviesta" izlases raksturīgāko iezīmi  īpaši izceļot Latvijas un ārvalstu etnomūziķu sadarbības projektus un šai skaņu ripulītī tādi ir veseli trīs, no tiem "NeFormātā" izskan dziesma "Maģa, maģa ābelēna", kurā savus spēkus apvienojušas SAUCĒJAS un Sicīlijas etnomūziķi OI, DIPNOI:

Latvijā vismaz tautas mūzikas jomā mūziķi parādās dažādos sastāvos, viņi nāk ar dažādām noskaņām un dažādām idejām -  tas ir interesanti, mūsuprāt!