Pielauju, ka grupa SUNS SKRIEN 1 (Krists Dadzītis, Kristaps Kukša) var pretendēt uz savdabīgu rekordu pašmāju mūzikā, proti, lai arī grupa ir dibināta jau 2013.gadā, tomēr debijas albums "21.gadsimta blūzs" ar septiņām dziesmām tika izdots vien vien pēc 10 gadiem - 2023.gada nogalē, klausītājam piedāvājot blūza un garāžroka iedvesmotas dziesmas latviešu valodā:

garāžrokā vienkāršība ir galvenais, kas mani piesaista... Ja ir vienkārši un skan labi, tad viss ir kārtībā un nevajag neko lieki sarežģīt!

Sarunu ar Kristu un Kristapu par wi-fi paroli grupas nosaukumā un dziedāšanu latviešu valodā, kultūrvietām un festivāliem, dziesmu tekstu rašanos un mūziku kā terapiju, kā arī SUNS SKRIEN 1 vēlējumu klausītājiem Jaunajā gadā klausieties ierakstā, ieskatam dažas raidījuma viesu atziņas:

Mēs esam rokmūzikas grupa, tomēr blūza ietekmes ir gan albuma tituldzdziesmā, gan "Minora blūzā". Mēs arī negribam būt tikai viena žanrā, jo nav vairs tīņa gadi, kad tikai rokmūzika bija vienīgā patiesā, tagad - ja dziesma ir laba, tad ir vienalga, kāds ir tās žanrs...

Es reizēm mēdzu palasīt senāk tapušu mūsu dziesmu vārdus vai šīs dziesmas padziedāt un tad nākas secināt, ka to teksts joprojām ir aktuāls - un es nezinu, vai tas ir labi vai slikti...

Milzīgu prieku rada, ja vari pats uzspēlēt - īpaši, ja ir slikts garīgais, tas ļoti palīdz visu vērst uz labo pusi! Tā ir kā terapija dažreiz, kas liek justies labāk!

"NeFormātā" izskan grupas SUNS SKRIEN 1 albuma "21.gadsimta blūzs" dziesmas "Domā, runā, dziedi, kliedz", "21.gadsimta blūzs", "Minora blūzs" un "Prom".