Mēs joprojām sevi dēvējam par grupu no Kuldīgas - tās ir mūsu saknes, lai gan esam palikuši tikai divi oficiālie kuldīdznieki grupā,

par 2006 gadā Kuldīgā dibināto grupu STŪRĪ ZĒVELE (Klāvs Lauls, Elizabete Milta, Justīne Kuzņecova, Maija Ušča un Uldis Gedra) saka šī "NeFormāta" attālinātais viesis Klāvs Lauls.

Tiešām - šāda "turēšanās pie saknēm" un savu tradīciju veidošana ir raksturīga visai STŪRĪ ZĒVELE daiļradei, sākot jau ar albumu nosaukumiem - "Labrīt" (2014), "Labdien" (2016) un "Labvakar" (2020), turpinot ar latviešu mākslinieku gleznu izmantošanu albumu vāciņu noformējumam, kā arī neaizmirstot pašu būtiskāko - atpazīstamu sievietes un vīrieša vokālu saspēli un latviešu dzejas izmantošanu:

mēs esam ietekmējušies no latviešu populārās mūzikas klasikas, tai skaitā Imanta Kalniņa daiļrades, MENUETA un PĒRKONA, kuru dziesmās izmantoti dzejnieku teksti - tas skaņdarbam piešķir papildus vērtību!

Arī mūsdienās dzeja turpina būt un latviešu dzejas krājumi tiek izdoti teju katru mēnesi; par dzejas vērtību - mūsdienās tā, manuprāt, nav zudusi - iespējams, ka nedaudz ir zudusi sabiedrības interese...

Pilnu sarunu ar grupas STŪRĪ ZĒVELE jaunā albuma "Labvakar" dziesmām un Klāva pārdomām par vīrusa izolācijas nestajiem zaudējumiem un ieguvumiem, mūziķa otras grupas BALOŽU PILNI PAGALMI topošo albumu, šobrīd "uz pauzes" esošo RadioNABA raidījumu "Ožamais spirts" un to, kas, Klāvaprāt, ir laime, klausieties ierakstā, ieskatam daži "NeFormāta" viesa citāti:

Latvijā uz vienas rokas pirkstiem var saskaitīt sabiedrības, radio un televīzijas mīluļus un tas būtu melots, ja es teiktu, ka šo panākumu pamatā viens no svarīgākajiem elementiem nav mārketings...

Vai mēs tur gribētu būt? Par to es ļoti šaubos, jo dažreiz ir ļoti labi apzināties, ka mūsu mūzika ir īpaša un īpašā ceļā tā arī nonāk pie klausītāja. Un, ja šis klausītājs ir atradis ceļu pie mums, viņš arī paliek pie mums...

Šis ir ideāls laiks, lai apceļotu mūsu mīļo Latviju un katram no mums ir vietas, kur mēs vēl neesam bijuši, tāpēc es iesaku ielūkoties Latvijas kartē - kurai vietai nav būts pat tuvumā un aizbraukt uz turieni!

Raidījumā izskan grupas STŪRĪ ZĒVELE vinilplates "Labvakar" ievadskaņdarbs, kā arī dziesmas "Labvakar", "Rudens", "Sniegs" un "Kāds, kas gaida".