Man līdz šim nav izdevies sarakstīt tādus dziesmas vārdus angļu valodā, kas man pašam patiktu - un vienlaikus pasaule ir tik ļoti pārbagāta ar mūziku angļu valodā!

Un personīgi mani ļoti fascinē klausīties mūziku valodās, kuras es pats nesaprotu - un es ceru, ka cilvēkiem, kuri nesaprot latviešu valodu, līdzīgi ir, klausoties manu mūziku -

šķietamo pretrunu starp koncertēšanu ārvalstīs un dziedāšanu latviešu valodā pašā mūsu sarunas sākumā atrisina šī "NeFormāta" viesis - ģitārists un nu jau arī dziesminieks Reinis Jaunais, kas uz sarunu līdzi ir paņēmis šopavasar izdoto albumu "Vārdi".

Lai arī Reini Latvijas Radio 2 klausītāji savulaik iepazina kā instrumentālās mūzikas izpildītāju, mūziķis jau kādu laiku arī dzied un viņa jaunajā albumā ir 13 dziesmas, kuru vārdus sarakstījuši mūsdienu dzejnieki - Jana Egle, Māris Salējs, Dainis Deigelis, Anna Sintija Ivanova, Haralds Daniels Millers un Nora Jakovele, bet dziesmai "Marsa parks" vārdus ir sarakstījis pats Reinis, dziesmu veltot nu jau zudušajam sapnim par kādreizējā Brīvības ielas velotreka pārtapšanu parkā.

Sarunu ar Reini par trubadūra dzīvesveida izaicinājumiem, Dolby Atmos skaņu un albuma izdošanu USB formātā, mūsdienu dzeju, ekoloģiju, kā arī Reiņa atklātajām jaunajām Latvijas kultūrvietām klausieties ierakstā, ieskatam dažas raidījuma viesa atziņas:

mani savulaik aizķēra saruna ar grupas SIGMA solistu Jāni Ozoliņu par to, ka arī arī mūsdienu dzeja var skanēt dziesmās - un tas ir viens no dzinuļiem, kāpēc man bija vēlme sarakstīt konceptuālu albumu, kurā teju visas dziesmas būtu ar dažādu Latvijas autoru dzeju;

man ir daudzi kolēģi - mūziķi, kas ir uz izdegšanas robežas vai kādā brīdī ir izdeguši un pametuši mūziku; cilvēkiem, kas nestrādā radošo darbu, nav pat priekšstata par to, cik tās radošās lietas no Tevis var paņemt...

materiāls albumam "Vārdi" tapa pandēmijas laikā un es nevarētu teikt, ka tolaik gāja baigi viegli, tas bija izaicinājumiem pilns laiks un varbūt arī tāpēc mani uzrunāja tādi tumšāki dzejoļi...

prieks, ka pēc diviem gadiem pandēmijas zīmē cilvēki Latvijā nemet plinti krūmos un rodas gan jaunas kultūrvietas, gan arī vecās vietas atsāk darbību -  entuziasms nerimst!

"NeFormātā" izskan Reiņa Jaunā albuma "Vārdi" rodamās dziesmas "Domu krūmi", "Kamēr debesis vēl zilas", "Pārdomas" un "Pilsēta", bet visu albumu klausieties internetā - vai kādā no Reiņa koncertiem!