Interesanta mūzika reizēm nemaz nav tālu jāmeklē - tā pirms kāda gada uzzināju, ka mans Latvijas Radio kolēģis, skaņu inženieris Reinis Budze rada arī elektronisko mūziku.

Pagāja vēl kāds laiciņš un Reinis interneta plašumos palaida savu pirmo mazalbumu "First Swim" ar četriem skaņdarbiem, ko šīvakara "NeFormātā" arī klausāmies, tiesa gan, šo darbu mūziķis ir izdevis ar skatuves vārdu Seal Pup jeb tulkojumā no angļu valodas - roņu mazulis:

bija viens vakars, kad es jūtubā uzdūros roņu mazuļu video, kā viņi skrāpējas gar ledu un izdod smieklīgas skaņas un tad es nodomāju - kāpēc gan nepaņemt šādu skatuves vārdu?

Sarunu ar Reini par brāļa - mūzikas producenta Rūdolfa Budzes ietekmi un ceļu līdz savam skanējumam, roņu un ūdens klātbūtni skaņdarbos, pašmāju elektroniskās un populārās mūzikas scēnu un ceļu līdz savam pirmajam albumam, kā arī drīzumā gaidāmajiem elektroniskās mūzikas pasākumiem klausieties ierakstā, ieskatam dažas raidījuma viesa atziņas:

pirmā pieredze ar elektronisko mūziku man bija ļoti agrā bērnībā, jo mans brālis Reinis Budze ļoti aktīvi dīdžejoja, viņam patika hausmūzika un hiphops un es salīdzinoši ātri - 6, 7 gadu vecumā tiku iepazīstināts ar hausmūziku un DAFT PUNK.

Deviņdesmito gadu beigām tas bija ļoti progresīvi, tomēr manā apziņā elektroniskā mūzika šķita kā norma...

Roņu vide, kurā viņi dzīvo...

Man mūzikā patīk audiāli attēlot konkrētu vidi - ledāji, aisbergi, lielas ūdens platības un es mēģinu šo tematiku apspēlēt ar savu skaņas dizainu...

Latvijā elektroniskā mūzika nav priekšplāmā, tas ir normāli un es par to neesmu ne uztraucies, ne dusmīgs...

Elektroniskā mūzika, ja tā pie tam ir instrumentāla - tai nav valodas barjeras, tā ir kosmopolītu mūzika un to var klausīties jebkur, līdz ar to šādas mūzikas noiets lokālā mērogā ir mazāks, bet plašākā mērogā iespēju ir stipri vairāk...

"NeFormātā" izskan skaņdabi no Seal Pup albuma "First Swim" - "I Dont Know", "Tides", "I Can't Lofi" un "Peak Under Ice".