Cēsīs mītošo mūzikas entuziastu Raimondu Mežaku "NeFormāta" klausītāji iepazina pirms nepilniem trim gadiem, kad viņš izdeva pirmo Cēsu elektroniskās mūzikas izlasi - un toreiz mūsu saruna notika Cēsīs, kādā no vecās mākslas telpas "Mala" istabiņām.

Neparastās vietas ir mums blakus,

intervijā trāpīgi noteica Raimonds, stāstot par mazāk zināmām Cēsu vietām, savukārt mana pieredze "NeFormātā" liecina, ka arī neparasta mūzika ir mums blakus - tomēr ikdienā to ir grūti sadzirdēt.

Un te talkā nāk tādi mūzikas entuziasti kā šī raidījuma viesis Raimonds Mežaks, kura mūzikas izdevniecība "RM records" apkopoja un pēc tam kasetēs izdeva Cēsu dīdžeja Trakā Mārtiņa, latvian beat dueta DVĒSELE vai tehnomūziķa NGC 5128 ierakstus, kas savulaik izskanēja arī LR1 raidījumā "Dzīves ritmi mūzikā".

Šogad "RM records" savā piektajā izdevumā atgriežas pie saknēm, izdodot jau otro Cēsu elektroniskās mūzikas izlasi, kurā rodami Astron, DR DR 1, DIEVA, Mellamellene un Rabenau, PURVA BRIGĀDES, Puikas, Bitenieka, NGC 5128, Ievas Vītoliņas un Zaķa skaņdarbi.

Elektronisko mūziku var veidot diezgan noslēgti - pietiek ar istabu un datoru.

Gandrīz visi izlases dalībnieki ar to nodarbojas savā brīvajā laikā un šī mūzika nav komercprodukts, tā ir vairāk sajūtu mūzika - kā mūziķi jūtas, ko grib pateikt un ko grib iespēlēt...

Sarunu ar Raimonda pārdomām par Cēsu elektroniskās mūzikas scēnu, tuvākā un tālākā nākotnē gaidāmiem "RM records" ierakstiem, paša organizētajām kasešu un skaņuplašu prezentācijām un aplūkošanai ieteicamajām Cēsu kultūrvietām klausieties ierakstā, ieskatam dažas Raimonda atziņas:

Lai sāktu domāt par mūzikas izdošanu, pirmkārt ir jābūt pietiekami kvalitatīvam skaņas materiālam; nav jēgas no skaista vāciņa vai labi ierakstītas kasetes, ja Tev nav mūzikas materiāla pēc iespējas labākā kvalitātē...

Mūsdienās ir milzīgas iespējas izdot mūziku, var ievietot jūtubā vai vietnēs, var izvēlēties jebkādu nesēju, nav kā agrāk - plates, tad kasetes un tad diski...

"NeFormātā" izskan Cēsu elektroniskās mūzikas izlasē Nr.2 rodamie skaņdarbi - Rabenau "Vasaras karstums", DIEVA "Mute klusē", Ievas Vītoliņas "Caur rūti" un Astron "ISS Lunar Transit".