Man nav dziedātāja talanta - to Dievs man nav iedevis, bet ir iedevis daudz ko citu,

sarunā atzīst šī "NeFormāta" viesis - ģitārists Normunds Ņērbulis, kurš nesen izdevis savu otro instrumentālās ģitārmūzikas albumu "Es mīlēju sudrabu, bet esmu kopā ar zeltu".

Līdzīgi kā Normunda pirmais albums "Normis Music", arī šis ir tapis looping jeb cilpošanas tehnikā, kas ļauj mūziķim arī vienatnē veidot vairāku kārtu skanējumu un interesanti, ka pie šīs tehnikas Normunds ir nonācis gluži nejauši:

es aizgāju uz PRĀTA VĒTRAS koncertu "Arēnā Rīga" un toreiz viņus iesildīja ģitārists Yoaw ar lūperi - tas mani tā paņēma! Jā, man daudz vairāk patika tas iesildītājs un kopš tā laika es pamatīgāk sāku pievērsties šai tehnikai.

Es sevi raksturoju kā jūtūbes paaudzes ģitāristu, kurš nav mācījies pie skolotājiem, bet mans skolotājs ir bijis internets, jo, kad Tu meklē savas fīčas lūpingā un ambient žanrā, Tu meklē arī kādus īpašus jūtūberus - ģitāristus, kuri tur demonstrē arī foršas tehniskās lietas. Jā, to pamatu es esmu aizguvis no viņiem un tam lieku klāt savējo...

Sarunu ar Normundu par albuma nosaukuma noslēpumiem, instrumentālās mūzikas vietu mūzikas scēnā, pašmāju ģitāras konkurentiem un domubiedriem, ka arī apskatei iesakāmajām Jēkabpils vietām klausieties ierakstā, ieskatam dažas raidījuma viesa atziņas:

Kad jūtubē sāka likt lūperu skaņdarbus, es šo tehniku ievēroju un tas ar mani pilnīgi sasaistījās kopā, ka var tādus ambientus skaņdarbus, tādus kā dabasskatus veidot - bet veidot caur skaņu.

Un arī dabas fons ir svarīgs manai mūzikai - ja es uzstājos brīvā dabā, tad mūzika skan divreiz labāk!

Tu iecilpo to sākuma gabaliņu un tad rodas sajūta, ka esmu kaut kur iekšā ievilkts un tikai skaņdarba beigās es tieku ārā.

Grupās spēlējot, Tu vari nohaltūrēt, vari nebūt pilnībā tai skaņdarbā, bet caur lūperi ģitāristu baigi "ievelk iekšā"...

Tad, kad Tu dari priekš sevis, kad esi patiess pret sevi, tad masu interese ir vienaldzīga.

Savu klausītāju Tu atrodi tik un tā un pēdējā laikā arvien biežāk arī ārpus draugu un paziņu loka cilvēki sāk interesēties vai saka labus vārdus - un tad Tu saproti, ka arī šādai mūzikai ir sava auditorija...

Mūsdienās mūziķim arī internets palīdz, jo tie, kuriem interesē kas cits, kas nav radioformāts, tie arī iet un meklē - arī jūtubē...

"NeFormātā" izskan Normunda Ņērbuļa albuma "Es mīlēju sudrabu, bet esmu kopā ar zeltu" skaņdarbi "Špinelis", "Dzintars", "Lazurīts" un "Sudrabs", bet albumu pilnā apjomā klausieties internetā: