Mūzikas ierakstu gada balva "Zelta Mikrofons" prot pārsteigt mūzikas gardēžus - lūk, nesen "NeFormātā" dzirdētais grupas RĪGAS MODES albums "Patiesie nodomi" tika atzīts par labāko Popmūzikas kategorijā, bet dziesminieces Alises Jostes (šeit saruna ar Alisi par viņas albumu "Šā kā tā") un vēl trīs mūziķu - Kārļa Josta, Alekša Luriņa un Jāņa Burmeistera jeb grupas NESEN albums "Tas būs ilgi" ieguva balvu Indī un alternatīvās mūzikas kategorijā.

Mēs esam grupa bez ambīcijām, jo mums galvenais ir labi pavadīts laiks kopā, darot lietas tā, kā mums gribas, nedomājot par fotosesijām, relīzēm un raidījumiem.

Tomēr "Zelta mikrofona" balva mums bija patīkams pārsteigums, apliecinot to, ka darot arī tikai sev, var sanākt kaut kas labs,

sarunas ievadā saka Alise Joste, kas uz "NeFormātu" ir atnākusi kopā ar otru grupas NESEN balsi - savu vīru Kārli Jostu.

NESEN albuma "Tas būs ilgi" dziesmas un sarunu par balvu nozīmi mūziķa dzīvē, garajām dziesmām, dzīvi Purčikā, kovidlaika "Zemliku", Ukrainas kara ietekmi un dziedāšanu latgaliešu valodā klausieties raidījumā, ieskatam vēl dažas raidījuma viesu atziņas:

lai kaut ko pateiktu, tev tas pašam ir jāpiedzīvo - tās var būt personīgās mokas, tās var būt mūsdienās ierastās kolektīvās mokas - bet kaut kam ar tevi ir jānotiek, lai tev būtu ko teikt;

koncerta formātā mūsu dziesmas no albuma sešām minūtēm izaug līdz kādām divpadsmit, kuru laikā tu ieej dziļumā un tad iznāc ārā un tad ir tāds - ārprāts, ko mēs tikko piedzīvojām!

Es ceru, ka arī mūsu klausītāji nonāk tādā pašā katarsē - kas tas bija, kas tagad notika? Un pēc viņi tam var iet mājās un vēl ilgi domāt par notikušo...

Pretstatā popmūzikai, mēs savu dziesmu tekstos bez destilēšanas ļaujamies teikt visu, kas ir uz sirds un uz mēles; tā ir ļoti laba sajūta, ka nav jādomā - vai šādi drīkst teikt un ko kāds par to padomās?

arī tādā emocionāli smagā laikā kā šobrīd mums ir jāturpina dzīvot un darīt to, kas mums sanāk vislabāk - tas ir veids, kā mēs varam nosargāt stabilitāti, cerību un izredzes uzvarēt ilgtermiņā!

"NeFormātā" izskan grupas NESEN dziesmas "Sāls un pipari", "Skatieni", "Ekrāni" un "Palags", kuras meklējiet arī vinilplatē "Tas būs ilgi" un, protams, klausieties arī grupas koncertos, pirmais no tiem - 14.aprīlī Ģertrūdes ielas teātrī.