Aizejošais 2020.gads šobrīd tiek lamāts un pelts, tomēr pēc gadiem vairums no tā atcerēsies tikai skaisto.

Tā mēs esam aizmirsuši padomju gados tapušās ideoloģiskās dziesmas, bet bērniem joprojām atskaņojam Harija Misiņa Latvijas Radio savulaik lasītās pasakas, fragments no kurām izskan elektroniskas mūzikas dueta PRAGA II pirms pāris gadiem ierakstītajā skaņdarbā "Ziemelis".

 

Tomēr vairumam šī "NeFormāta" dziesmu laika pārbaude vēl tikai priekšā un šodien neviens nevar pateikt, vai pēc gadiem mēs klausīsimies asmēlīgā dziesminieka Mikus Frišfelda veltījumu gada nogales kororatīvajiem pasākumiem "Es mīlu Tevi, Sniegbaltīt" vai Latvijas Radio bigbenda trombonistes Lauras Rozenbergas un bundzinieka Andra Buiķa kopdarbu "Kaladū".

Tomēr ir skaidrs, ka dzeja turpinās dzīvot - gan Dināra Gulbja  dziesmā "Es paceļu baltu sniega cepuri" dzirdamā Velgas Kriles dzeja, gan Māra Čaklā rindas, kas izskan Kuldīgas grupas STŪRĪ ZĒVELE dziesmā "Sniegs".

Un ir skaidrs, ka pašmāju mūziķi joprojām turpinās radīt - gan sirdi plosošas balādes kā latgaliešu UNKNOWN ARTIST "Pa pavedi", gan trakulīgas noskaņas pārpilnu pankroku, tādu kā pašmāju panku apvienības PND un Zviedrijas latvieša Gundara Ruļļa kopdarbs "Jauns gads".

Un lai Jaunais gads mums visiem nes veselību, veiksmi un ārpus rāmjiem radošu latviešu mūziku!