Mūziķis MT$ ar savu albumu "Homemade" mani pārsteidza pat divas reizes - pirmoreiz pēc skaņdarbu noklausīšanās, kad man uzreiz tapa skaidrs - jā, mākslinieks godam nopelnījis izskanēt "NeFormātā".

Otrs pārsteiguma moments man bija, kad uzzināju, kad aiz trendīgā skatuves vārda slēpjas man jau zināmais ģitārists Matīss Kļaviņš, kurš ar postroka skaņdarbu "Vostok" pirms gadiem pieciem jau bija viesojies raidījumā "Atveriet, te dziesma".

Tolaik Matīss apgalvoja, ka savā solodarbībā neievēro žanru robežas un pie šī principa viņš ir pieturējies arī albumā "Homemade":

kopš darbojos ar mūziku, esmu centies "apošņāt" dažādus mūzikas stilus, un man ir bijis grūti iekļauties tikai viena žanra rāmjos.

Strādājot pie šī ieraksta, es centos šo savu īpašību pārvērst par trumpi.

Tumša eletronika ar paša mūziķa iespēlētajiem "dzīvajiem" instrumentiem albuma ievadā, ironisks skits par komercmūzikas spēles noteikumiem, lo-fi hiphops, atgriešanās pie Matīsam tuvās kosmosa tematikas albuma otrajā pusē ar skaņdarbiem "Venēra" un "Marss", kā arī gaišs albuma noslēgums ar mūziķa ģimenei - sievai Līvai un dēlam Francim veltīto skaņdarbu "Francijā" - tāds ir šis desmit skaņdarbu apkopojums, kas

vislabāk skan, kad ārā ir tumšs.

Sarunu ar Matīsa pārdomām par radošo krīzi, hiphopu, kosmosu un pašgatavotajām asajām mērcītēm klausieties ierakstā, ieskatam dažas mūziķa atziņas:

man vienmēr ir bijis galamērķis pelnīt naudu ar mūziku, lai nekas cits nav jādara - un tagad tas man tā kā ir, tomēr es spēlēju svešu mūziku; tu it kā dari savu sirdlietu - bet tomēr īsti to nedari...

instrumentālās mūzikas klausītājam ir "jāpakustina smadzenes", šī mūzika ir emocionālāka un vairāk strādā uz zemapziņu...

es priecājos, ka ir karantīna - tā man deva laiku pasēdēt pie mūzikas un pabūt ar sevi; es arī esmu introverts pēc savas būtības, tāpēc šobrīd jūtos diezgan komfortabli...

"NeFormātā" izskan MT$ albuma "Homemade" skaņdarbi "Viss varēja būt citādi", "Īsa pamācība mārketingā", "1993", "Marss" un "Francijā", bet albumu pilnā garumā klausieties mūziķa profilā bendkempā: