Elektroniskās mūzikas koncerts jau vairākus gadus ir viens no Rēzeknes mūzikas un mākslas festivāla "Seven Hills" notikumiem un šogad tas notiks 25.maijā, kad Rēzeknes pilskalnā uzstāsies "NeFormātā" savulaik iepazītais duets TEHNIKUMS, apvienība PODRUGA, Elizabete Balčus, Mntha, GAS OF LATVIA un Monvol.

Šis pasākums visus gadus ir "spēlējies" ar kosmosa tematiku, ar ideju, ka elektroniskā mūzika pie mums ir atceļojusi no Visuma, un šogad koncerta nosaukums ir "Save the Galaxy" (tulk. glābiet galaktiku),

"NeFormātam" atklāja tā organizators Igors Vaivods, uzsverot, ka koncerts ir ne tikai skaņa, bet arī gaismu šovs un speciāli izbūvēta skatuve, kas šogad atgādinās raķeti.

Viena no galaktikas glābšanas misijas dalībniecēm ir arī 2015.gadā Latvijas Televīzijas šovā "Supernova" iepazītā dziedātāja Mntha jeb Marija Mickeviča - tolaik viņas izpildītā "Nefelibata" ieguva ceturto vietu finālā.

Lai arī pēdējā laikā mūziķe izvēlas sacerēt dziesmas ar tekstiem angļu valodā, zīmīgi, ka viņas pirmā dziesma "Putni uz aeroplāniem" ir ar pašas sacerētu tekstu latviešu valodā:

Šī Mnthai ir pirmā viesošanās Latvijas Radio 2, kurā aprunājāmies gan par mūziķu publicitātes jaudīgāko ieroci, videoklipiem un sinestēziju, gan par Berlīni, brīvību un iedvesmu, kā arī par Latvijas elektronisko mūziku un mākslinieces atbalstu LGBT cilvēkiem.

Ceru, ka Mntha īstenos savu sapni un "NeFormātā" dzirdamajai grupas SĪPOLI dziesmas "Dvēselīte" koverversijai pievienosies vēl citas mūziķei tīkamu latviešu dziesmu versijas - un kāda no tām, iespējams, izskanēs arī 25.maijā Rēzeknē, koncertā "Save The Galaxy", kuram Mntha ir sagatavojusi gan jau iepazītu, gan līdz šim vēl nedzirdētu dziesmu programmu.

"NeFormātā" izskan dueta TEHNIKUMS dziesma "Tevis nav", PODRUGA & ĀRES "Pāries", kā arī Mntha dziesmas "Putni uz aeroplāniem" un "Dvēselīte".