Ja mēs sašaurinām politisko dziesmu žanru līdz žanram "bērnu dziesmas par politisko situāciju valstī", tad es šai žanrā esmu vislabākais Latvijā - un pagaidām vienīgais, cik es zinu;

pajoko dziesminieks Mikus Frišfelds, ar kuru pēdējo reizi Latvijas Radio 2 sarunājos pirms gadiem sešiem, kad Mikus iepazīstināja ar Liepājas teātra izrādei "Biļete uz Tranaju" sarakstīto mūziku.

Tai pašā Liepājas teātrī, strādājot pie izrādes "Dželsomino Melu zemē", gluži nejauši tapa ironiskā "Aivara dziesma", savukārt īsi pirms jaunā gada Mikus kļuva par sociālā tīklā Tiktok zvaigzni, izpildot dziesmu "Krišjānis lido", kam nu tai pašā Tiktok pievienojusies vēl viena dziesma par mīlēšanās politisko regulējumu Latvijā.

Sarunu ar Miku par vēlēšanām un politiķu Jaungada uzrunām, paša izpildītajām politdziesmām un dziesmu rakstīšanu Latvijas popmūzikas zvaigznēm, kā arī Mikus vēlējumu klausītājiem Jaunajā gadā klausieties ierakstā, ieskatam dažas raidījuma viesa atziņas:

Mani ir pārsteigusi šīs dziesmas ("Krišjānis lido") rezonanse - to pārpublicē portāli, politiski oponenti cenšas izmantot... Tā rezonanse ir diezgan liela - priekš manis pat negaidīti, jo man likās - es vienkārši pajokoju, pajokoju ar jēgu - bet pajokoju!

Pašironija man ir svarīga! Vienmēr ir kaut kāda pašironijas kārtiņa, jo, vērojot pašam sevi un cilvēkus apkārt, ir sajūta, ka mēs esam bišķi neveikli un smieklīgi ik pa brīdim; ja mēs vēl paši mākam par to pasmieties, tad tas ir tas ceļš, kā vispār saglabāt veselo saprātu šai pasaulē!

Jo, ja visu apkārt notiekošo uztvert šausmīgi nopietni, tai skaitā pašam sevi - tad ir traki!

Ir sajūta, ka tagad man ir jāizdod mīlas dziesmu albums - man viņu nav sevišķi daudz, tāpēc tas būs mazalbums. Ir tāda sajūta, ka šīs dziesmas vajadzētu apkopot - iespējams tāpēc, ka šobrīd pasaulē ir par maz mīlestības...

"NeFormātā" izskan Mikus Frišfelda savulaik koncertvietā "Koka Rīga" izpildītā "Nevis slinkojot un pūstot", "Aivara songs", kā arī dziesmas "Krišjānis lido" un "Pareizi kniebies".