Speciālisti apgalvo, ka ar ludomāniju jeb azartspēļu atkarību Latvijā sirgstot aptuveni astoņdesmit tūkstoši cilvēku un, protams, viņu vidū ir ne viena vien sabiedrībā zināma persona - arī mūziķi.

Dzeltenā prese savulaik izgaršoja Andra Ērgļa un Normunda Jakušonoka stāstus par spēļu ellēs pavadīto laiku, savukārt liepājnieks Matīss Pavītols ir izvēlējies iet citu ceļu un par savu kādreizējo atkarību nav stāstījis intervijās, bet gan mūzikā, ar Robertu Dinteru un Jāni Straumi izveidojot apvienību "Miegs" un šī gada nogalē izdodot četru dziesmu albumu "Stūris".

Jāatgādina, ka Matīsa tēvs ir rokgrupas LĪVI dibinātājs Juris Pavītols un savus pirmos soļus mūzikā Matīss sāka ar citām LĪVU atvasēm, spēlējot bungas apvienībā ar Feliksu Ķiģeli un Elvi Grodumu. Tad sekoja muzicēšana apvienībā WILLOW FARM, bet pēc tam - desmit gadu ilga pauze.

Šobrīd Matīss uzstājas paša spēlētās akustiskās ģitāras pavadījumā un reizi pa reizei muzicē kopā ar tēvu:

beidzot mēs varam kā tēvs ar dēlu aizbraukt un nospēlēt abi divi kopā un man ir prieks, ka mēs to varam izdarīt, jo viņam ir tik daudz skaistu dziesmu - šai ziņā man ir kur rāpties un stiepties!

Albumā "Stūris" gan nedzirdēsit viegli uztveramus stāstus par spēļu zālēs gūto pieredzi, jo Matīss izvēlējies runāt līdzībās, šai sarunā gan paskaidrojot visās četrās dziesmās dzirdamos tekstus:

es nāku no tā laika, kad neko taisni neteica, kad viss tika slēpts zemtekstos - un es tā rakstu, nekas nav rakstīts pa taisno, tāpēc tekstos nebūs stāstu par to, cik smagi man gāja...

Katram no azartspēļu atkarīgajiem droši vien ir savs iemesls sākt un turpināt spēlēt - un arī savs ceļš, kā izrauties no atkarības, tomēr Matīsam ir sava versija:

Azartspēlēs nav svarīgs laimests, mēs nespēlējam, lai dzīvotu labāk, jo tev jau vajag to nezināmo, kad tu eksplodē - jā, ir laimests! Tomēr tas dzinulis ir mūsos pašos, jo, saņēmis to naudiņu, tu jau laimīgs neesi, tas ir nebeidzams aplis, tu ej pie nākamā aparāta un gaidi tieši to pašu...

Tie, kam tāda lieta ir, meklējiet kādu, kas par jums ir gatavs cīnīties, kam jūs varat zvanīt un runāt, runāt, runāt un runāt - vismaz man svarīgākais bija runāt, cilvēks viens pats ar šo nevar tikt galā...

Matīss palīdzību ir meklējis arī dažādās reliģijās, tomēr nevēlas izklausīties pēc sludinātāja, vien piebilst:

tas pārdabiskais kaut kur ir un cilvēkam tas ir jāatrod. Ja viņš to atrod, tas sakārto daudzas šīs zemes lietas, arī azartu. Man tas ir devis arī uzdrīkstēšanos - es uzdrīkstējos sākt dziedāt un sāku arī spēlēt ģitāru.

Savā ziņā es varu pateikties, ka man bija šī azartatkarība, jo pēc tās es esmu kļuvis pilnīgi citādāks - tagad es sev patīku labāk un to, ko es uzdrīkstos tagad, pirms atkarības es nekad nebūtu dabūjis gatavu!

"NeFormātā" izskan apvienības "Miegs" albuma "Stūris" skaņdarbi "Bārda", "Spoguļbumbu kupenas", "Sadurts kopā" un "Biju Tev līdz".