Nule kā izdotais Sabiles rokgrupas PIENVEDĒJA PIEDZĪVOJUMI (Māris Žigats, Aldis Lunde, Pēteris Lunde) albums "Nelaiks" grupas daiļrades cienītājus ir sašķēlis divās nometnēs - vieni apgalvo, ka "tie vairs nav vecie, labie pienvedēji", kamēr otri izsaka atzinību, ka grupa arī divdesmit piecus gadus pēc tās dibināšanas ir spējusi mainīties un iet līdzi laikam.

Tu zini - taisnība ir tiem otrajiem! Ir cits laiks - maināmies mēs paši, mainās pasaule... Mēs neaizejam prom no rokmūzikas, mēs saglabājam savu seju, vien uzvelkam citas kurpes un citu kreklu,

kā vienmēr kategorisks ir Māris Žigats, kad klāstu, ka jaunais albums tiešām skan citādāk - dažās dziesmās solista lomā ir iejuties no deviņdesmitajiem nedzirdētais Pēteris Lunde, tāpat albumā netrūkst arī elektronikas, kas dažiem interneta komentētājiem ir licis dažu dziesmu skanējumu salīdzināt ar SATELLITES.LV vai THE SOUND POETS skaņdarbiem.

Sarunu ar dziesmām lūgums klausīties ierakstā, ieskatam dažas Māra Žigata atziņas:

briedums ir spēcīgāks par jaunības maksimālismu, jo jaunībā tev ir tikai viens dzenulis - vēlme kaut ko darīt, tev nav ne pieredzes, ne zināšanu un tu ļoti daudz enerģijas patērē, stāstot par to, kāds tu būsi...

trīs deviņdesmito gadu raksturīgākās lietas? Rūtains krekls, frizūras ar krāsotiem matu galiem un radiodīdžeji, kas tālaika Latvijā bija Dieva vietā, jo radio tolaik bija vienīgais skaņas nesējs un ētera personības bija tādas pašas zvaigznes kā mūziķi. Tagad tradicionālie mediji ir zaudējuši savu lomu, ir internets, ir blogeri, un ir jauna paaudze, kas viņiem seko...

pats svarīgākais uz šīs zemes esam mēs paši kā personības - Tev kā personībai, kā dvēselei ir jāaug un jāatīstās. Katram no mums ir kāda lieta, kas patīk, ir kāda nodarbe, kas dara īpaši laimīgus - man šī lieta ir mūzika un mediji, tam es esmu pakārtojis visu savu dzīvi, tur es jūtos komfortabli, jūtos piepildīts un laimīgs!

divdesmit piecu gadu jubileju mēs atzīmēsim ar koncertiem Rīgā, Valmierā un Liepājā. Tie būs unikāli koncerti, jo mēs uzstāsimies divas stundas, tiks nospēlētas divdesmit septiņas dziesmas, tai skaitā pilnīgi viss jaunais albums, kā arī vecie hiti...

es vēlos, lai Latvijā valda miers, lai mēs augam un attīstāmies; es vēlos, lai jaunā paaudze dara to, ko grib - un lai vispār dara kaut ko; tāpat es vēlos piedalīties valsts veidošanas procesos, jo šīs ir mūsu mājas un neviens cits te neieviesīs kārtību - katram ir jāsāk ar sevi!

Tātad - klausāmies albumu, apmeklējam koncertus un gaidām gan Jāņa Žildes pienvedējiem veltīto grāmatu, gan topošās filmas ar grupu galvenajā lomā - dokumentālo filmu "Nelaiks" un koncertfilmu "25 gadu jubilejas koncerts".

"NeFormātā" izskan PIENVEDĒJA PIEDZĪVOJUMU albuma "Nelaiks" skaņdarbi "Viss kārtībā", "Ejam mājās", "Vienīgā doma", "Apsegties" un "Virs galvas".