Laikmetīgā dzeja populārajā mūzikā mūsdienās ieskanās tik reti, ka katra šāda mūziķu un dzejnieku sadarbība, manuprāt, ir ievērības cienīga.

Tā Latvijas Radio 2 raidījuma "Atveriet, te dziesma" klausītājus savulaik tiku iepazīstinājis ar grupu SIGMA, bet šai reizē uz Radiomāju uzaicināju deviņu dziesmu albuma "Sinhronais tulkojums" radošo tandēmu - dzejnieci Madaru Gruntmani un mūziķi Māri Švernu.

Esmu dzejniece - bet ne tikai, jo organizēju, cerams, labus kultūras pasākumus,

sarunas ievadā saka dzejoļu krājumu "Dzērājmeitiņa" un "Narkozes" autore un interesanti, ka arī Māri viņa pirmo reizi satikusi pašas rīkotajā Rīgas mobilo kultūrvietu "Strops" koncertā, kurā uzstājusies grupa BALOŽU PILNI PAGALMI.

Toreiz Madara Mārim iedevusi savu dzejoļu krājumu un tajā rodamā dzeja mūziķi uzrunājusi:

Pateicoties Madarai, es varēju ielūkoties sievietes pasaulē un saprast, kā sieviete redz sevi un to, kā viņa redz vīrieti.

Es šobrīd saprotu, ka es kā vīrietis bieži vien "nepaņemu" to latiņu, nepārlecu to augstumu, kas man kā vīrietim būtu obligāti jāpaņem; tomēr sievietes bieži vien to noklusē vai stāsta man par to valodā, ko es izmisīgi nesaprotu...

Māris man sūtīja dziesmu uzmetumus un tad es atļāvos teikt, ko es domāju; katrā ziņā mēs darbojāmies kopā - vismaz man ir tāda sajūta,

saka Madara, par albuma sev mīļāko dziesmu atzīstot skaņdarbu "Tā mīlestība".

Lai arī albuma "Sinhronais tulkojums" prezentācijas koncerts jau ir izskanējis, Māris sola padomāt par vēl kādu uzstāšanos ar šī albuma dziesmām.

Savukārt viņa 1994.gadā dibinātā un par vienu no neatkarīgās mūzikas izdevniecības "Tornis" pīlāriem savulaik uzskatītā grupa BALOŽU PILNI PAGALMI gan iesildīs apvienības JUUK albuma "Indulgenču tirgotāji" prezentācijas koncertu 11.jūlijā, gan uzstāsies festivālā "Laba daba" un iespējams, ka tajā izskanēs arī kāda no topošajām baložu jaunā albuma dziesmām - gaidīsim!

"NeFormātā" izskan dziesmas "Rīts uzausīs", "Tā mīlestība", "Viņas vēstule", "Es vairs neraudu" un "Māte ir mani palaidusi".