Ar zināmu nožēlu jāatzīst, ka rokmūzika šodien ir kļuvusi ja ne par neformāta mūziku, tad par nišas žanru gan, tomēr maniem vienaudžiem roks joprojām ir nozīmīgs, īpaši, ja tas sasaucas ar bērnībā un jaunībā dzirdētajiem ierakstiem, no kuriem vairumam klausītāju nozīmīgākie droši vien bija liepājroka celmlauži LĪVI.

Arī es esmu izaudzis ar visu Latvijas roka klasiku - tiem pašiem LĪVIEM, jāmin arī LINGA, PĒRKONS, JUMPRAVA - tās mūzikas ietekme ir neizbēgama un arī mūsu daiļradē tas ir dzirdams,

man piekrīt šī "NeFormāta" viesis, grupas BEZVĒJŠ (Māris Lūkins, Māris Smiltenieks, Raitis Lagzdiņš, Kristiāns Riekstiņš, Andris Grīntāls) solists Māris Lūkins, kurš uz Latvijas Radio 2 ir atnesis grupas debijas albumu "Saknes".

Albumā mūsu rokmūzikas saknes tiešām arī ir sadzirdamas, jo tajā ir gan akustiska mīlas balāde "Kas esi Tu", gan patriotiski dziesmu teksti, par kuriem ir parūpējies grupas dalībnieka Māra Smiltenieka tēvs Elmārs, gan aiz ģitāras rifiem viegli sadzirdamas melodijas:

Gribam, lai cilvēki var paņemt akustisko ģitāru, piesēsties pie ugunskura un uzdziedāt arī kādu BEZVĒJA dziesmu, tāpēc dziesmas melodija ir būtiska - lai tā ir līdzi dziedama!

Sarunu ar Māri par pašmāju mūzikas klausīšanos, Pāvilostas bezvēja pozitīvo ietekmi uz mūzikas spēlēšanu, mūzikas festivāliem un grupas BEZVĒJŠ nākotnes plāniem klausieties ierakstā, ieskatam dažas raidījuma viesa atziņas:

protams, ka laiku muzicēšanai ir grūti atrast, tomēr mums visiem ir vairāk vai mazāk saprotošas ģimenes; hobijam laiku vienmēr atradīsi, galvenais, ka ir cilvēki, kas to atbalsta!

Rokmūzika ir bijis tas žanrs, kas visskaļāk un visjaudīgāk ir spējis runāt par sasāpējušām problēmām - par karu, par badu, par laimēm un nelaimēm; daudzi saka, ka rokmūzika ir mirusi, bet es tam negribētu piekrist!

"NeFormātā" izskan grupas BEZVĒJŠ albuma "Saknes" dziesmas "Kas esi Tu", "Klaidoņi", "Likteņupe" un tituldziesma - kopā ar kori DZĪNE ierakstītā "Saknes".