Lai arī tradīcija prasa, ka māksla - īpaši jau laikmetīgā, ir jāmeklē Rīgā, pēdējos gados arī Latvijas province piedāvā spilgtas mākslas norises.

Viena no tām ir Madonas biennāle  "Maboca" - vizuālas mākslas, performances, teātra, dzejas un mūzikas "kušķis", kas šogad notiks jau trešo reizi.

"Maboca" "štābiņš" ir galerija "Visuma centrs 2", kuru vada šī "NeFormāta" viesi - Margrieta un Normunds Griestiņi, kuri vēl pirms galerijas un "Mabocas" dažādās Madonas lokācijās organizēja elektroniskās mūzikas pasākumu "Brīnumu nakts", kas šogad notiks jau 12.reizi.

Viss ir sūds, viss besī un nekas neinteresē, bet tanī pašā laikā ir izpratne par to, kā ir jādara - maksimāla brīvība, radošais gars, skaļi, drosmīgi un nepareizi, bet ar ļoti labu iznākumu beigās, bez budžeta, bet ar dalībniekiem, kas ļoti vēlas piedalīties,

"Brīnumu nakts" pirmsākumus atceras Normunds, piebilstot, ka "Brīnumu nakts" joprojām ir nevis vietējo, bet Madonas viesu apmeklēts pasākums:

tas izklausās jocīgi, bet uz "Brīnumu nakti" madonieši nenāk; kāpēc nenāk - es domāju, tāpēc, ka šī ir province, šeit ir citas vajadzības, vēlmes un gaume.

Bet ir daudzi ārpus Madonas, kurus "Brīnumu nakts" interesē, ir pilna zāle un beigu beigās tas ir pasākums, kas notiek Madonā, bet bez madoniešiem...

Sarunu ar Margrietu un Normundu par "Maboca" un "Brīnumu nakti", Madonas vietējo mūzikas scēnu, laikmetīgās mākslas un provinces attiecībām, kā arī apmeklējuma vērtajām Madonas vietām klausieties ierakstā, ieskatam dažas "NeFormāta" viesu atziņas:

līdz šim galerijai ar mākslinieku atsaucību iet pārsteidzoši labi, tas pats par "Mabocu" - tā pirmā biennāle notika tikai uz entuziasma pamata, bez jebkāda finansējuma.

Naudas ziņā mums ir brīnišķīgs sponsors "Erica Synths", kas mums ir uzsaucis iespēju šeit atrasties, un ik pa brīdim ar savu finansējumu piedalās arī Valsts Kultūrkapitāla fonds.

rudenī mums bija Brektes murāļa vietējā versija - tā autore bija Zane Putniņa un darbs spēcīgi norezonēja vietējā sabiedrībā. Nevar teikt, ka pozitīvi, bet tas radīja šūmēšanos sabiedrībā, kur vietējiem bija kritika pret attēloto, bet kultūras sabiedrība šo darbu aizstāvēja...

mēs šogad dabūjām balvu (galerija "Visuma centrs 2" saņēma Madonas pašvaldības balvu "Gada debija kultūrā") - liels paldies par to, mēs jūtamies novērtēti.

Kopējā ideja ir, ka paliek arvien labāk - ja pašvaldība mūs pozitīvi vērtē, tad tā ir arī vietējo iedzīvotāju balss...

"NeFormātā" izskan šīgada "Brīnumu nakts" dalībnieki ORIGO BOYS ar dziesmām "Vecrīga" un "Virpulī", kā arī TV Maskava (alias Normunda Griestiņa) "Kolka Cool" un Kodek skaņdarbs "Madona IDM Crew 222", bet visu "Brīnumu nakts" un "Maboca" programmu meklējiet internetā.