Šī "NeFormāta" viešņa - dīdžejdāma Ksenija Kamikaza Latvijas pasākumu scēnā ir pārstāvēta ar zīmolu "Platz fur Tanz", kura paspārnē pirms pieciem mēnešiem tika izdota elektroniskās mūzikas izlase "LV for UA", viņas kontā ir arī tādi zināmi deju pasākumi kā "Debosch Express", "Tehnopilis" un reivi Spilves lidostā.

Šiem pasākumiem 2017.gada pievienojās un trīs gadus arī notika Ksenijas un domubiedru organizētais dīdžeju un elektroniskās mūzikas festivāls "Under", kopā ar "Erica Synths" rīkoto festivālu "Kontaktor" iezīmējot Rīgu kā ceļamērķi daudzu elektroniskās mūzikas cienītāju kartē.

Pēc pandēmijas festivāls "Kontaktor" vēl iepauzē, bet "Under" ir atgriezies - tiesa gan, kā vienas dienas un nakts notikums "Under Fest Night" nesen atvērtajā Totaldobžes mākslas centrā Viskaļu ielā ar vietējo dīdžeju un mūziķu lainapu, par kuru pati Ksenija saka:

es esmu laimīga par to, ka šoreiz uzstāsies tikai Latvijas mākslinieki, lai cilvēks atnāk un redz - ir šāds un ir tāds žanrs, ir jauns vārds un ir jau iemīlēts mākslinieks.

Šādā lielā formātā neviens to līdz šim nebija darījis - un mēs izdarīsim!

Sarunu ar Kseniju Kamikazu par "Under Fest Night" klausieties ierakstā, ieskatam dažas raidījuma viešņas atziņas:

šādu pasākumu organizatori ir nedaudz nenormāli cilvēki, jo loģika viņiem nestrādā kā parastiem cilvēkiem "nu, ja rezultāts finansiāli ir mīnusos, tas es to nedarīšu".

Mums, savukārt, ir tā - "Bija mīnusi?  Vajag piestrādāt, tad būs plusi!" Otro reizi festivāls atkal ir mīnusos? "Nu, vajag analizēt kļūdas un festivālu rīkot trešo reizi!"

"Under Fest Night" būs trīs skatuves - lielākā būs tehno scēna, otra būs elektro, IDM un lauztie ritmi - un trešā būs "Under" tradicionālā brīvdabas skatuve, kur valdīs house, organic house un superlēnie ritmi...

pa astoņpadsmit gadiem pasākumu organizēšanā es esmu "sastrādājusi" savu publiku, viņi nāk uz maniem pasākumiem, jo zina - pie manis būs "kruta", tāpēc manis rīkotie pasākumi ir apmeklēti arī pēc pandēmijas un par to es esmu nenormāli laimīga!

„NeFormātā” izskan šīgada „Under Fest Night” dalībnieku ieraksti – Puffin "Sketching Dreams", Multilux "Ferneklang", Miseralist "Princess Fiona" un raidījuma viešņas Ksenijas Kamikazas šogad izdotajā albumā "Pirveli Sitkvebi" (tulkojumā no gruzīnu valodas "Pirmie vārdi") rodamā versija par tautasdziesmu "Tumša nakte" - bet visu festivāla programmu meklējiet "Under Fest Night" mājaslapā.