Nenotikusi uzstāšanās Slovākijas festivālā un apturēts darbs pie albuma "Senču balsis 2" -

tā pandēmijas ietekmi uz dūdu un bungu grupas AUĻI plāniem iezīmē šī "NeFormāta" viesis - grupas dalībnieks un skaņu režisors Kaspars Bārbals, otrā svaru kausā liekot nule kā digitāli izdoto albumu "Visapkārt":

šai ierakstā mēs plašāk paskatījāmies paši uz savām spējām, maksimāli izmantojot AUĻU dalībnieku spēkus, kā arī izpētījām jaunas tehnoloģijas!

Tiešām, desmit cilvēku lielā AUĻU komanda šai albumā ir spēlējusi visdažādākos instrumentus - no jau ierastajām dūdām un bungām līdz bandžo, marimbai un elektroniskajiem instrumentiem, bet, ja par tehnoloģijām, tad AUĻI ir pirmie Latvijā, kas albumu ierakstījuši Dolby Atmos formātā.

Šis telpiskās skaņas formāts paģēr ne tikai atbilstoši aprīkotu ierakstu telpu, bet arī īpašu klausīšanās aprīkojumu - septiņus pa telpas perimetru izvietotus skaļruņus, sabvūferi jeb zemo frekvenču skaļruni, kā arī četrus pie griestiem izvietotus skaļruņus. Šāds skaļruņu komplekts ir gan Kaspara skaņu ierakstu studijā, gan viņa dzīvokļa guļamistabā, par ko mūziķis pasmejas:

ar šo aprīkojumu jūs tiešām jūtaties kā koncertzālē - un man ir sajūta, ka mans dzīvoklis nu ir kļuvis divreiz plašāks!

Jāpiebilst, ka jauniegūtās tehniskās iespējas ir ietekmējušas arī AUĻU skaņdarbu skanējumu - tie ir niansēti aranžēti, izmantojot arī elektronikas iespējas un dažādus skaņu efektus:

Agrāk mēs albumus veidojām ar domu par dzīvo izpildījumu, neliekot koncertā nenospēlējamas lietas.

Tomēr šoreiz mēs no tā atkāpāmies, liekot pilnīgi visu, kas ienāk prātā, tā radot lielākas dinamiskās gradācijas un izmantojot dažādus tembrus ar domu, lai varētu piepildīt šo telpiskās skaņas lauku.

Visu sarunu ar Kasparu Bārbalu klausieties ierakstā, ieskatam vēl dažas mūziķa atziņas:

Es pats cenšos rast iespēju strādāt un uz dīkstāves pabalstiem neesmu pretendējis; tomēr AUĻI pandēmijas laikā ieguva Kultūrkapitāla fonda atbalstu un tieši tas deva atspērienu albuma "Visapkārt" radīšanai - jāteic, ka mēs jūtamies atbalstīti!

Ziņas katru dienu neskatos, jo tas rada stresu un diskomfortu; es mēģinu pozitīvi domāt par saviem mākslinieciskajiem projektiem un cenšos šo laiku aizvadīt pēc iespējas radošāk!

"NeFormātā" izskan dūdu un bungu grupas AUĻI albuma "Visapkārt" skaņdarbi "Zelta stari", "Kōrklu polka", "Zvaigžņu josta" un "Jūra", bet visu albumu klausieties internetā - ja vēlaties izbaudīt Dolby Atmos formātu, tad nepieciešams izvēlēties straumēšanas servisu Tidal, bet vecajam labajam stereo skanējumam vajag doties uz AUĻU profilu bendkempā: