Ar zināmu nožēlu jāatzīst, ka manā informācijas burbulī Kārlis Rudra Jirgens ielauzās vien šai vasarā ar savu debijas albumu "Till Now", kas ieturēts labākajās world music jeb pasaules mūzikas tradīcijās, vietējos instrumentus - kokli un dūdas sakausējot ar Bansuri flautu un perkusijām.

Šādu instrumentu salikumu mūziķis sācis izmantot pēc sava ceļojuma uz Indiju, bet pirmais grūdiens etnomūzikas virzienā bijis 13 gadu vecumā pieredzēts grupas VILKAČI koncerts, pēc kura Kārlis pie šobrīd Sibīrijā mītošā kokļu meistara Māra Jansona pasūtinājis savu pirmo kokli un sācis mācīties Dinas Liepas vadītajā studijā "Kokle".

Aizkadra sarunās mūziķis atzīst, ka arī pats ir ieinteresēts izlauzties ārpus sava ierastā klausītāju loka, tomēr jau šobrīd viņš ir viens no nedaudzajiem nekomerciālajiem mūziķiem, kas savu ikdienu spēj nodrošināt ar muzicēšanu:

man nav bijusi vajadzība papildus muzicēšanai piestrādāt; galu galā - mūzika ir labākais, ko es varu dot un diez vai es varētu cilvēkus tikpat iepriecināt ar kādiem citiem darbiem...

Pilnu sarunu ar Kārli klausieties pielikumā, ieskatam daži raidījuma viesa citāti:

savulaik man skaņdarbi tikai krājās, bet draugi teica - ja Tev būtu ieraksti, mēs tos labprāt paklausītos.

Un tad es sapratu, ka man ir jākalpo ar to, ko es daru - ja es varu cilvēkus iepriecināt un ja tas viņus iedvesmo, tad ir ļoti muļķīgi viņiem šīs sajūtas nedot!

Latviskais skanējums iet cauri visiem maniem skaņdarbiem, jo ar to viss sākās; pat tad, ja tiek spēlēti eksotiskāki instrumenti, cauri tam izlaužas tas gars, kas ir mūsos - atliek vien būt patiesiem!

Raidījumā izskan Kārļa Rudras Jirgena albuma "Till Now" skaņdarbi "Evening Dreams", "Butterflies", "Native Vibes" un "Sunrise".