Viss sākās ar nejauši atrastu Aspazijas dzejas grāmatu uz klavierēm,

sarunas ievadā teic Karīna Gretere, kas ar savu albumu "Vēstules" turpina pirms nedēļas "Neformātā" iesākto Dzejas dienu noskaņu, savam klausītājam piedāvājot dziesmas ar mūsdienās arvien retāk dzirdamo klasisko dzeju, ko radījušas pašmāju dzejnieces Amanda Aizpuriete, Skaidrīte Kaldupe, Vizma Belševica, Aspazija, Mirdza Ķempe, Austra Skujiņa un Ārija Elksne.

Karīnas vārdu pašmāju mūzikas gardēži varētu atcerēties no deviņdesmito gadu vidus, kad ar albumu "Porcelāna šūpoles" sevi pieteica piecu jaunu cilvēku izveidota akustiskās mūzikas apvienība LUCIUS. 1995.gadā dibinātās apvienības mūžs gan nebija ilgs un 1997.gadā LUCIUS beidza pastāvēt, Karīnai aizbraucot mūzikas studijās uz Angliju:

deviņdesmitajos valdīja zināma brīvība, ko cilvēki izbaudīja - un tas atspoguļojās arī mūzikā! Vēl - mūzika tolaik daudziem bija arī kā bēgšana no ikdienas...

Sarunu ar Karīnu par muzicēšanu deviņdesmitajos un mūsdienās un sievieti dzejā, mūzikā un videospēlēs klausieties ierakstā, ieskatam dažas raidījuma viešņas atziņas:

mani ieinteresēja tieši sieviešu pasaules redzējums dzejā, īpaši tādas maz izrunātās tēmās kā eksistenciālās šaubas, visu dzīvo lietu nepastāvība un jēgas meklējumi.

Tās ir tēmas, kas mūs visus saista, vienmēr kā tādas nodevīgas ēnas esot kaut kur tuvumā...

(sieviete mūzikas scēnā) - tas ir grūtāks process, tas ir ilgāks ceļš, jo sabiedrība joprojām funkcionē saskaņā ar ļoti seniem stereotipiem; ir arī ģimenes un bērnu aspekts un tāpēc šķiet, ka vīriešiem ir vieglāk izrauties no ikdienas un būt radoši neatkarīgiem...

"NeFormātā" izskan Karīnas Greteres albuma "Vēstules" dziesmas "Tu tikai vienu mazu zvaigzni dzēs", "Tur es tevi nemeklēšu", "Dziesma rakstāmmašīnai" un "Safīrzils rīts" - krievu bardu tradīcijās ieturēta dziesma un vienīgā, kurā ir dzirdami pašas Karīnas rakstītie vārdi.