Ne jau par kuru katru grupu kāds uzraksta grāmatu,

tā uz manu jautājumu - ko var mācīties no grupas PIENVEDĒJA PIEDZĪVOJUMI ar Guntara Rača vārdiem atbild šī "NeFormāta" viesis - grāmatas "Trīs no Sabiles" autors, mūziķis un žurnālists Jānis Žilde, piebilstot:

ja par pienvedējiem ir uzrakstīta grāmata, tad viņi tiešām ir izdarījuši kaut ko pareizu un vērtīgu; kas ir šis pareizais un vērtīgais - lasiet grāmatā!

Tāpēc šī raidījuma noklausīšanās neaizstās autorizētās biogrāfijas izlasīšanu, vēl jo vairāk tāpēc, ka grāmata nav tikai par pienvedējiem un mūziku, tā ir par mums un Latviju - gan par tagad kluso Sabili, kuras dzīve padomju laikos bija gana rosīga, gan par trakajiem deviņdesmitajiem, treknajiem un pēckrīzes gadiem un, protams, mūsu dienām.

Sarunu ar Jāņa pārdomām par divām jau uzrakstītajām un vienu atvilknē palikušo grāmatu, dziesmas "Pienvedēja piedzīvojumi" slepeno vēstījumu, deviņdesmito gadu bohēmu un trūkumu, "Torni" un andergraundu, "vecajiem labajiem" un "jaunajiem" pienvedējiem, kā arī paša Jāņa grupu SATELLITES LV un KUBA plāniem klausieties ierakstā, ieskatam pāris grāmatas autora atziņas:

trīs reizes Valsts Kultūrkapitāla fondam sniedzu projekta pieteikumu par grupas JAUNS MĒNESS grāmatu, trīs reizes - par pienvedēju grāmatu, bet saņēmu atteikumu. Acīmredzot, fonds neuzskata, ka rokmūzika ir daļa no Latvijas kultūras ainavas...

divitūkstošajos gados ar katru jaunu pienvedēju ierakstu es arvien vairāk un vairāk sāku novērtēt PIENVEDĒJA PIEDZĪVOJUMUS - gan būšanu kopā, gan dziedāšanu latviešu mēlē, gan vēstījumu un skanējumu...

mūsdienas ar deviņdesmitajiem gadiem salīdzinot - mūzika ir zaudējusi savu svaru, mūzika vairs nav nozīmīga, mūzika ir kļuvusi par fonu, vienu no kairinājumiem... Mēs vairs neredzam, ka rodas lielās grupas - tās nerodas!

"NeFormātā" izskan grupas PIENVEDĒJA PIEDZĪVOJUMI dziesmas "Tu un es", "Pienvedēja piedzīvojumi", "Jel" un dziesma "Virs galvas" no "Zelta mikrofonu" saņēmušā grupas jaunākā albuma "Nelaiks".