Iesākumā nedaudz skaitļu - šīgada "Zelta Mikrofonam" iesniegti 29 popa un šlāgera albumi, kamēr metāla un roka kategorijā ir albumu skaits ir 37 - tomēr medijos paradoksālā kārtā nomācošā pārsvarā ir dzirdama vien popmūzika un šlāgeris.

Kad dodamies uz mēģinājumu telpām, var dzirdēt - dažās džeki griež kārtīgu metālu! Viņu līmenis ir ļoti augsts, bet viņi "neiet uz āru",

iepriekš minēto paradoksu skaidro četru vīru lielās grupas INQOGNITO dalībnieks Kristaps Baķis un viņa domu turpina otrs "NeFormātu" viesis Edgars Zelčāns:

ja mēs viņus dzirdētu publiski - tur katram būtu, ko sev atrast!

Par laimi, 2015.gadā dibinātā četru vīru lielā apvienība INQOGNITO (Edgars Zelčāns - bungas; Māris Purnis - bass, balss; Kristaps Baķis - ģitāra, balss; Artūrs Račinskis - ģitāra) nav turējusi "sveci zem pūra" un pagājušā gadā tautās palaidusi divpadsmit dziesmu albumu "12 dziesmas".

Dziesmas no albuma un sarunu par mūziku un dzīvi klausieties ierakstā, ieskatam dažas raidījuma viesu atziņas:

reti kad grupā ir tik draudzīga vide kā INQOGNITO - mums nav deķa vilkšanas katram uz savu pusi, ir tāds foršs un mierīgs kolektīvs!

katram laikam ir sava rokmūzika, tomēr Latvijas rokā ir arī paliekošas vērtības - piemēram, grupas LĪVI dziesmas, kuras klausīsies arī nākamās paaudzes...

ja pašmāju rokmūzikā sāktos cīņa par jebkāda veida finansējumu, šī mūzika pamazām aizplūstu komerciālā vai eksperimentālā gultnē un tā vidusplūsma jeb labākā esence, iespējams, izplēnētu un pazustu...

man šķiet, ka cilvēki ir noilgojušies pēc rokmūzikas, jo visapkārt skan ļoti vienveidīga mūzika!

"NeFormātā" izskan rokgrupas INQOGNITO debijas albuma "12 dziesmas" skaņdarbi "Alva", "Parazīts", "Viens no" un "Četri malki, ledussalti, palīdzēs Tev atgūties".