Katram no mums ir savs Gvido Linga - kādam tas ir Latvijas Radio 2 ziņu un rīta balss, kādam - divitūkstošo gadu sākuma hītu "Gan" un "Spārni" izpildītājs, bet mans Linga ir astoņdesmito beigu un deviņdesmito sākuma dumpinieks, kura dziesmas "Signe melo", "Nāc dejot", "Šeit, šeit" un "Atdodies man" gan es, gan vairums manu draugu zināja no galvas, tām līdzi aurojot mājas ballītēs, klases vakaros un koncertos.

Šo dziesmu vārdus es neesmu aizmirsis līdz šai dienai, tāpēc pirmajā brīdī šķiet neticami, ka pats Gvido aizvadītajā vasarā nosvinēja savu 50-to dzimšanas dienu, bet viņa grupai LINGA apritējuši jau trīsdesmit gadi uz skatuves. Šādus skaitļus nedrīkst nenosvinēt, tāpēc 20.februārī VEF Kultūras pilī notiks dubultjubilejas koncerts "Gvido Lingam - 50, grupai LINGA - 30", kurā uzstāsies gan pats Gvido ar grupas jauno sastāvu (Juris Rubīns - bungas, Viktors Fedosejevs - ģitāra, Svens Linga - taustiņi un Gints Cālītis - bass), piedalīsies arī saksofonists Elmārs Rudzītis ar savām audzēknēm, bet vairākas dziesmas kopā ar grupu izpildīs arī koris AUSTRUMS.

Frāze "Signe melo" joprojām skan ļoti labi un pēc dziesmas palaišanas tautās uzradās ļoti daudz Signes!  Dažas no viņām priecājās par to, ka šis vārds ir pieminēts dziesmā, bet citas bija it kā dusmīgas,

sarunas sākumā nosmej "NeFormāta" viesis Gvido Linga, kuru iztaujāju gan par padomju Latvijā piedzīvoto, gan leģendārajiem deviņdesmitajiem, gan par šībrīža aktualitātēm - grupas sastāva maiņu, dziesmu sacerēšanu un to, kā ir būt bezdarbniekam.

 

Sarunu ar dziesmām klausieties ierakstā, ieskatam dažas Gvido atziņas:

astoņdesmito gadu vidū es ietekmējos no sava vecākā brāļa Igora - griezu interesantas frizūras, krāsoju matus. Tomēr balināšana bija labāka par krāsošanu, jo, ja Tu krāsoji zaļus vai sarkanus matus, tad uz ielas varēja dabūt pa muti...

Kas deviņdesmitajos gados bija mūsu panākumu pamatā?

Pirmkārt, mēs pirmie trāpījām vilnī, kad varēja uzstāties kādā izskatā vien gribi; otrkārt, mēs rakstījāmies vācu studijā ("Principal Studios" Zendenē) - mums visi ieraksti bija Latvijā nesasniedzamā kvalitātē!

Deviņdesmitajos viss burtiski sprāga ārā - nāca gan teksti, gan melodijas, tagad dziesmu radīšanai ir sevi jāpiespiež... Un vēl - negribas sevi atgremot; kaut gan - jebkurai grupai ir jāskan savā manierē!

Šo trīsdesmit gadu laikā nemainīgs - un te es piekrītu Raimondam Paulam - ir palicis tas, ka dziesmas panākumu pamatā ir melodija! Jāteic, ka šo gadu laikā arī grupa LINGA ir kļuvusi melodiskāka...

Jauni grupas dalībnieki (2019.gadā grupai pievienojās Gvido dēls Svens un Armanda Cālīša dēls Gints) ir gan jauna enerģijas plūsma, gan meitenēm ir kur paskatīties un papriecāties - nav tā, ka tikai uz vecajiem kraķiem ir jāskatās!

 

"NeFormātā" izskan grupas LINGA dziesmas "Signe melo", "Nāc dejot", "Šeit, šeit", "Gan" un "Krodziņš"